KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesinde, maliyeti 30 Milyon 328 Bin Türk Lirası olan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Projesinin inşaat çalışmalarına başladı.

Her ilçeye Atıksu Arıtma Tesisi kurmayı hedefleyen KASKİ Genel Müdürlüğü Afşin, Pazarcık, Türkoğlu, Elbistan ve Kahramanmaraş Merkez Atık Su Arıtma Tesislerinden sonra Nurhak’ta atık su arıtma tesisi kuruyor.

SUKAP kapsamında yapımı başlayan projenin yüzde 50’si hibe yüzde 50’si ise İller Bankasından alınan kredi ile karşılanacak.

Haziran 2022 tarihinde yapımı başlayan iş kapsamında, 845,80 m³/gün kapasiteli İleri Biyolojik Atıksu Artıma Tesisi ile ilçede atıksular çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden arıtılarak alıcı ortama deşarj edilecek.

Yaklaşık 5 dönümlük bir alanda kurulacak ileri biyolojik atık su arıtma tesisinde giriş, kaba ızgara, ince ızgara, kum tutucu, giriş terfi merkezi, anaerobik havuz, havalandırma havuzu, son çökeltim havuzu, mikro disk filtre, klor temas tankı, blower binası, dekantör binası, jeneratör binası üniteleri yer alacak.

Çalışmaları devam eden tesisinin Eylül 2023 tarihine kadar tamamlanarak işletmeye alınması hedefleniyor.

KASKİ Genel Müdürlüğü olarak gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre bırakma gayreti ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.​

Kahramanmaraş’ın bir ilçesinde kısıtlama geldi! Kahramanmaraş’ın bir ilçesinde kısıtlama geldi!