Kahramanmaraş Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li belediyelerde asgari ücretin en az 4 bin 500 TL olacağını açıklamasının ardından, "Şartlarımızı göz önünde bulundurarak, eş ve çocuk yardımı hariç asgari ücreti 5 bin TL olarak belirledik. Halkımıza ve çalışanlarımıza hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

CHP’li Nurhak Belediye Başkanı İlhamı Bozan, "CHP Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerde asgari ücretin alt limitinin 4 bin 500 TL olacağını açıkladı. Biz de Nurhak Belediyesi olarak, kendi şartlarımızı göz önünde bulundurarak, eş ve çocuk yardımı hariç asgari ücreti 5 bin TL olarak belirledik. Halkımıza ve çalışanlarımıza hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu. 

Koronavirüs salgını sürecinde belediyenin çalışmalarına değinen Bozan, "Pandemi koşulları da göz önünde bulundurarak, belediyemizin öz gelirlerinde herhangi bir zam gerçekleştirmedik. Aynı zamanda kahveci, minibüsçü esnafımıza, engelli vatandaşımıza, hastası bulunan vatandaşlarımıza, lise ve üniversite öğrencisi olan vatandaşlarımıza nakdi yardımda bulunduk. İhtiyaç duyan vatandaşlarımıza gıda-koli yardımında bulunduk" dedi. 

Nurhak'daki eğitim-öğretim kurumlarına nakdi ve ihtiyaca göre yardımlar yaptıklarını söyleyen Bozan, "Bulunmaya da devam ediyoruz. Aynı zamanda sokakta yaşayan canlarımıza besleme noktaları oluşturduk, onların hayatlarını devam ettirecek şartları oluşturmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

Kahramanmaraş’ın bir ilçesinde kısıtlama geldi! Kahramanmaraş’ın bir ilçesinde kısıtlama geldi!

Bozan, belediyenin borcunun olmadığını belirterek, "Aynı zamanda bankadaki mevduatımızda artış sağlandı. Çalışma performansımızda büyük bir yükseliş ortaya çıktı. Tüm bunları halkçı belediyecilik anlayışı ile birlikte sizlerin desteği ve katkısıyla gerçekleştiriyoruz" dedi.