Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi ara sınav haftasında öğrencilerle bir araya gelerek talep, beklenti ve memnuniyetlerini dinledi.

KSÜ Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç Kütüphanesini gezen Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, sınavlara hazırlanan öğrencilerle sohbet ederek, kütüphane hizmetlerine ilişkin öğrencilerin talep ve şikâyetlerini dinledi.

Öğrencilere kaliteli bir eğitim-öğretim ortamı sunmak için öğrencilerden gelen talepleri göz önünde bulundurarak adımlar atıklarını belirten Rektör Can, bu kapsamda Ord. Prof. Mükrimin Halil Yinanç Kütüphanesinde okuma salonları çalışma saatlerini hafta içi saat 22.00’ye uzattıklarını ve hafta sonlarında ise 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verdiklerini ifade etti.

Kütüphane birimlerinde incelemelerde bulunan Rektör Can, kütüphanenin işleyişi ve mevcut durumuna ilişkin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mehmet Bilmen’den bilgi aldı.

Daha sonra fakülteleri ziyaret ederek sınav salonlarını gezen Rektör Can, öğrencilerin sınav heyecanlarına ortak olurken, öğrencilerin üniversite eğitim-öğretim ortamı ve gerçekleştirilen sosyo-kültürel etkinliklere ilişkin talep ve beklentilerini dinledi.

Kahramanmaraş-Trabzon kardeşliği zirve yaptı Kahramanmaraş-Trabzon kardeşliği zirve yaptı

KSÜ’de her meseleyi insan merkezli ve öğrenci odaklı bakış açısıyla ele aldıklarının altını çizen Rektör Can, öğrencilerimizi alanlarında donanımlı meslek profesyonelleri olarak yetiştirirken, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle de onları girişimcilik, liderlik becerilerine, birlikte çalışma kültürüne sahip özgüvenli bireyler olarak hayata hazırladıklarını söyledi.

Öğrencilerin ilettikleri taleplerin çözümü için üniversitenin ilgili birimlerini ivedilikle harekete geçirdiklerini dile getiren Rektör Can, öğrencilerin huzurlu ve sağlıklı bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri için üniversitenin bütün olanaklarını seferber ettiklerini belirtti.

Rektör Can daha sonra yerleşke içerisinde oluşturulan yeşil alanlar, parklar ve kameriyelerde öğrencilerle sohbet etti. Samimi bir havada gerçekleştirilen sohbetlere öğrencilerin eğitim durumları ve üniversiteye ilişkin beklentilerine ilişkin bilgi alan Rektör Can, öğrencilere sınav döneminde başarılar diledi.