AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Milletvekili Cihat Sezal, yaptığı açıklamada “Kahramanmaraş’ı tanıtım konusunda layık olduğu noktaya taşıyacağız” dedi.

İstanbul Yenikapı’da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve MARAŞFED’in ortaklaşa düzenlediği Kahramanmaraş Tanıtım Günleri ziyaretçilerini ağırlamaya devam ederken, bir yandan da etkinlik alanlarında Kahramanmaraş kültürü rüzgarı da esmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta silahlı kavganın görüntüleri ortaya çıktı! Kahramanmaraş'ta silahlı kavganın görüntüleri ortaya çıktı!

Etkinliğe katılan yerli ve yabancı ziyaretçiler, Kahramanmaraş’ın tarihi, kültürel ve gastronomi değerlerini yakından tamına fırsatı bulurken, etkinlik alanında kurulan eğlence merkezlerinde de stres atıyorlar.

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri Etkinliğinin şehrin tanıtımı açısından önemine dikkat çeken AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, “İstanbul’da Kahramanmaraş havasını yaşamak oldukça güzel. O yüzden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle ve sivil toplum kuruluşlarımızın yetkilileri ile birlikte Kahramanmaraş’ın tanıtımının yapıldığı alana geldik. Burada bütün ilçelerimizin ayrı ayrı stantları var ve firmalarımızın da stantları var. Burada aslında sadece Kahramanmaraşlı hemşerimizin değil, aynı zamanda İstanbul’daki bütün hemşerilerimizin gelmesini ve burayı ziyaret etmesini istedik ve o yönde yapılan bir alan haline gelmiş. O yüzden buranın Kahramanmaraş’ın tanıtımında faydalı olacağını düşünüyorum ve her yıl da yapılması gerektiğini düşünüyorum. Kahramanmaraş’ın son yıllarda Türkiye’deki tanıtımına buranın çok ciddi bir katkı sağlayacağını düşünüyorum ve inşallah bu değerler her yıl artarak, Kahramanmaraş’ın değerlerini dışarıya daha fazla anlatarak şehrimizi layık olduğu yere getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.