AFAD Başkanlık makamında gerçekleşen ziyaret ile ilgili Milletvekili Zuhal Karakoç Dora: “Hem Kahramanmaraş Milletvekili, hem AFAD Eski Strateji Başkanı hem de bir depremzede olarak AFAD Başkanımız Sayın Okay Memiş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundum” dedi.

Başkan Görgel’den Afşin ve Elbistan Çıkarması Başkan Görgel’den Afşin ve Elbistan Çıkarması

Ziyaret sonrası Milletvekili Zuhal Karakoç Dora yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi sürecinde yaşanan sorunları daha önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza ve bürokratlarına ilettiğimiz şekliyle bir de AFAD Başkanımıza ilettik ve kurumlar arası koordinasyonu sağlayan AFAD’tan beklentilerimizi ifade ettik. Orta hasarlı binaların (talep edenler için) bir kez daha uzmanlarca değerlendirilmesinin elzem olduğuna dair önerimizi altını çizerek yeniledik. Yaklaşan kış şartları nedeniyle güçlendirme çalışmalarının maksimum güvenlik odaklı ancak minimum bürokrasi anlayışıyla seyretmesi gerektiğine ilişkin vatandaşlarımızın haklı talebini dile getirdik. Ayrıca, konu Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde olmasına rağmen çadır konusunda uzman olan AFAD Başkanlığından besicilerimizin kış şartlarını daha rahat atlatabilmeleri amacıyla ahır olarak kullanılabilecek çadırlar temin edilmesini talep ettik.”

Vekil Karakoç Dora son olarak, talepleri tek tek not edip aksiyon alacaklarını söyleyen AFAD Başkanı Memiş’e teşekkür ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni etti.

Editör: Haber Editörü