MHP lideri Devlet Bahçeli talimatıyla oluşturulan heyet, felaketin vurduğu illerde, eksikleri yerinde görmek ve bundan sonra yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunmak adına 11 il ziyaretini Kahramanmaraş'ta tamamladı.

Depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya gelerek devam eden sorunlarını ve mevcut ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlere, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Kilis Milletvekili Mustafa Demir ve MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Vahit Demiröz katıldı.

Karacasu Konteyner Kentte gerçekleştirilen vatandaş ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan TBMM İdare Amiri ve Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, deprem heyetiyle birlikte 11 il ziyaretinin son durağının Kahramanmaraş olduğunu söyledi.

Valilik ve AFAD başta olmak üzere ilgili kurumları ziyaret ederek Kahramanmaraş'ta bu zamana kadar yapılan çalışmaları incelediklerini aktaran Atay, şunları kaydetti:

"Bundan sonra yapılacak olan çalışmaları ve bunların ne aşamada olduğu konusunda bilgi aldık. Kahramanmaraş depremin merkezi ve en fazla zarar gören illerimizden birisi. Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş en büyük zararı gördü. Yıkım çok büyük, o kadar büyük ki devletin bir yıllık bütçesine denk gelen bir zarar söz konusu. Biz bunu millet olarak birlikte saracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli depremin olduğu ilk günden beri deprem bölgesinde. Seçimler oldu, bitti ve deprem bölgesi Cumhur İttifakına çok büyük bir destek verdi. Bizde onları unutmadığımızı ve çalışmaları yerinde takip ettiğimizi göstermek amacıyla genel başkanımızın talimatıyla Kahramanmaraş'tayız. Burada çok büyük ilerlemeler var. Gördüğümüz en iyi konteyner kent burası."

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için Yarın Temayül Yapılacak AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için Yarın Temayül Yapılacak

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

Editör: Haber Editörü