Kahramanmaraş'ta Servis Minibüsü Yan Yattı: 9 Yaralı Kahramanmaraş'ta Servis Minibüsü Yan Yattı: 9 Yaralı
MHP'nin 14. Büyük Kurultayı öncesinde, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Doç. Dr. Zuhal Karakoç Dora, açıklamalarda bulundu. Kurultay, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin öncülüğünde gerçekleşecek olup, MYK ve MDK listelerinin belirleneceği 17 Mart Pazar günü saat 10:00'da Ankara Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek.
Milletvekili Dora, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarımıza göstermiş olduğu hedef ve ülküler ışığında gerçekleştireceğimiz kutlu kurultayın arifesindeyiz. Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk. Ülkeye sevda, ülküye yemin" ve "Ülkümüz ömür boyu, candan öte" düsturlarıyla Türk Yüzyılının parlayan güneşi olacak olan Türkiye'yi inşa edecek yeni bir miladın heyecanını yaşıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin evladı olmanın iftiharını her daim taşıyoruz. Ankara'dan tüm Türkiye'ye, Turan coğrafyasına ve tüm dünyaya Milliyetçi-Ülkücü Hareketin sarsılmaz bağlılığını ve vatan sevdasını bir kere daha nakşedeceğiz."
Dora, açıklamasına devamla şunları söyledi: "Başta Kahramanmaraş İl ve ilçe teşkilatlarımız olmak üzere ülkemizin dört bir yanından akın akın gelecek olan bütün partililerimizle kurultay salonumuzu bir toy coşkusuyla doldurarak liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin Milliyetçi Türkiye sevdasına ezelden ebede değin omuz vereceğiz."
Kurultay öncesinde yapılan bu açıklama, MHP'nin önemli bir dönemeci olan 14. Büyük Kurultayın atmosferini yansıtmaktadır.