Kahramanmaraşlı Futbolseverler, Milli Heyecana Dev Ekrandan Eşlik Etti Kahramanmaraşlı Futbolseverler, Milli Heyecana Dev Ekrandan Eşlik Etti
Hava Durumu Genel Değerlendirmesi
Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olduğu tahmin ediliyor. İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Mersin, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ayrıca, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülebilir.
Öne Çıkan Yağışlı Bölgeler
Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Dersim, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır'ın kuzeyi, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Van çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışlar beklenmektedir.
Hava Sıcaklığı Değişimleri
Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde azalacağı, Trakya'da biraz artacağı, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar Durumu
Rüzgarın genellikle kuzeyli, ilk saatlerde Marmara ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji uyarıyor: Şemsiyesiz dışarı çıkmayın!
Editör: Haber Editörü