Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi 4 Akademik Personel Alacak! Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi 4 Akademik Personel Alacak!
Öğrenciler, tercihlerini bugün saat 17.00’ye kadar gerçekleştirebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyurulan takvime göre, LGS tercih sonuçları ise 24 Temmuz 2023 Pazartesi günü meb.gov.tr adresinde açıklanacak.
LGS tercih süreci 3 Temmuz’da başlamış olup hala devam etmektedir. 8. sınıf öğrencileri, bugün saat 17.00’ye kadar lise tercihlerini yapabilecekler.
Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “e-okul” sitesi üzerinden veya herhangi bir resmi ortaokuldan gerçekleştirilebilecek.
Öğrenciler, merkezi sınav puanlarına ve yerel yerleştirme imkanına dayalı olarak, öğrenci alımı gerçekleştiren okullar ve pansiyonlu okullar için tercih yapabilecekler.
Sonuçlar 24 Temmuz Pazartesi Günü Açıklanacak
Sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 tercih yapılabilecek. Ancak aynı türden en fazla 3 okul seçilebilecek. Yerel yerleştirmede ise öğrencilere 5 okul tercih hakkı verilecek.
Ayrıca, deprem bölgesindeki öğrenciler için sınavlı okullarda her bir şube için 2 ek kontenjan ayrılacak.
Öğrencilerin merakla beklediği LGS tercih sonuçları, 24 Temmuz Pazartesi günü https://www.meb.gov.tr/ adresinde açıklanacak. Bu sonuçlar, öğrencilerin gelecekteki eğitim hayatlarını şekillendirecek önemli bir adımı temsil ediyor.