Web sitelerinin arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda listelenmesi amacıyla gerçekleştirilen optimizasyon çalışmalarının tümü SEO kapsamında değerlendirilir.

SEO çalışmaları, site içi ve site dışı olarak gruplandırılabilir. Kurumsal SEO ise kurumsal firmaların arama motoru taramalarında daha kolay bir şekilde bulunması ve daha üst sıralarda listelenmesi amacıyla gerçekleştirilir.

Atalay Sıdar tarafından kurulan ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir müşteri kitlesine hizmet veren Simur Digital kurumsal SEO kapsamındaki başarılı çalışmalarıyla ön plandadır. Simur Digital bünyesindeki uzman ekip iş ortaklarına kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti verir. Bu kapsamda birden fazla konu üzerinde detaylı çalışmalar gerçekleştirilmelidir. Kurumsal SEO çalışmalarının doğru bir şekilde planlanması ve uygulanması sonucu kurumsal web sitelerinde organik trafik artışı sağlanmakta ve marka bilinirliğine önemli bir katkıda bulunulmaktadır.

Kurumsal SEO çalışmalarının marka özelinde titiz ve dikkatli bir şekilde planlanıp uygulanmasıyla arama motorlarında her geçen gün daha fazla yükselme ve daha fazla kişiye ulaşma imkanı elde edilebilir. Bu sayede kurumsal iş ortaklarının ürün, hizmet, teknik bilgi ve araştırmalarının tanıtımının ve satış hacminin artırılması mümkündür.

Simur Digital Kurumsal SEO Danışmanlığı Sürecini Profesyonel Ekibiyle Yönetir

Kurumsal SEO sürecinde ilk adım firma hedefinin belirlenmesidir. Ayrıntılı bir şekilde firma analizi yapıldıktan sonra beklentiler ve hedefler değerlendirilir. Daha sonra rakip analizi ve sektör analizi süreçleri gerçekleştirilir. Sektör analizi dahilinde aynı segmentte bulunan firmaların analizi de yapılır.

Sosyal medya bu doktoru konuşuyor! Herkesin içinde hastasını azarlayıp tehdit etti Sosyal medya bu doktoru konuşuyor! Herkesin içinde hastasını azarlayıp tehdit etti

Kurumsal SEO çalışmalarının en önemli kısmı anahtar kelime araştırmasıdır. Anahtar kelimeler belirlenirken ilk olarak sektörde en sık aranana kelimeler tespit edilmelidir. Arama trafiğinin yüksek olduğu belirlenen anahtar kelimeler arasından web sitesi ve site içeriğiyle uyumlu olan kelimelerin kullanılması sürecin başarısı açısından çok önemlidir. Yani yalnızca yüksek trafiğe sahip anahtar kelimeleri seçmek etkili sonuçlar almak için yeterli değildir. Kurumsal SEO çalışmalarından olumlu sonuçlar alınabilmesi için hedef kitle ve firma özelinde en doğru anahtar kelimeler seçilmeli ve kullanılmalıdır.

SEO çalışmalarında olduğu gibi kurumsal SEO çalışmalarında da n önemli adım on-page SEO yani site içi SEO’dur. Kurumsal firma daha önce herhangi bir alan adı satın almadıysa öncelikle SEO çalışmalarına uygun bir domain name satın alınması gerekir. Seçilecek olan domain name yani alan adı içerisinde anahtar kelime bulunmasına ve alan adının net, akılda kalıcı ve kısa olmasına özen gösterilmelidir. Bunların her biri web sitesinin tıklanma sayısını ve organik trafik oranını doğrudan etkileyen unsurlardır.

Site içi SEO çalışmaları kapsamında web sitesinde bulunan yazılar doğru bir şekilde hazırlanmalı, kullanılacak görseller uygun özelliklere sahip olmalı, iç linklemeler yapılmalı, Page Speed çalışmaları uygulanmalı ve meta tag’ler yerleştirilmelidir. Bu sayede web sitesinin kullanıcı dostu özellik taşıması için gereken çalışmalar gerçekleştirilmelidir.

Arama motorunda arama yapan kullanıcılar genellikle uzun süre beklemek istemezler. Bu nedenle web sitelerindeki içeriklerin yüksek boyutlu olmaması önemli bir avantaj haline gelir. Yüksek boyutlu görseller web sitesinin ağırlaşmasına ve web sayfalarının daha geç yüklenmesine neden olabilir. Bunun sonucunda web sitelerinin kullanıcı sayısı azalabilir.

Web sitesi SEO çalışmaları ile ilgili olarak en önemli kriterlerin başında web sitesi tasarımının sadeliği gelir. Kurumsal firmanın, ürün ve hizmetlerin en iyi ve net şekilde yansıtılacağı bir anasayfa tercih etmek kullanıcıların web sitesinde daha fazla vakit geçirmesini sağlayan önemli bir etken olarak kabul edilir. Kaliteli ve etkili bir anasayfaya sahip olan web siteleri, AdWords reklamı verildiğinde tık başına maliyetin azalması konusunda önemli bir avantaj elde edilir.

Kullanıcılar web sitelerinin iç sayfalarında gezinirken amaçlarını karşılayacak bir içerik olup olmadığını anlamalı ve aradıkları ürün ve hizmetlere mümkün olan en hızlı şekilde ulaşabilmelidirler. Bu yüzden web sitelerindeki içeriklerin kalitesinden menü yapısına kadar pek çok öğenin arama motorlarıyla uyum içerisinde olacak şekilde optimize edilmesi gerekliliği bulunmaktadır.

Web sitelerinde kullanılan renk herhangi bir şekilde rahatsızlığa neden olmamalı ve markanın kurumsal kimliğiyle uygun olacak renkler seçilmelidir. SEO çalışmalarının başarılı olması için web siteleri sürekli olarak güncellenmelidir. Bu nedenle web sitesi arama botları açısından aktif ve güncel bir statüde olmalıdır.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Kurumsal SEO çalışmalarının bir sonraki adımı olan site dışı SEO çalışmalarının en önemli adımı web backlink adımı ve indeksleme çalışmasıdır. Backlink alımı sırasında backlink sayısına ve kalitesine özen gösterilmelidir. Yanlış ya da aşırı backlink politikası izlenmesi halinde SEO çalışmaları olumsuz yönde etkilenebilir. Bu nedenle backlink alımı zamana yayılmalıdır. Backlinklerin aşırı hızlı bir şekilde alınması arama motorları tarafından spam yapıldığı şeklinde algılanır. Buna bağlı olarak kısa vadede elde edilecek faydalı sonuç uzun vadede negatif bir hal alabilir.

Site dışı SEO çalışmalarında doğru bir sosyal medya stratejisi belirlenmelidir. Sosyal medya platformlarında düzenli olarak içerik paylaşılması kurumsal SEO çalışmalarının başarısını artıran etkenler arasında sayılabilir.