Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı tarafından İstiklal Marşının Kabulünün 101. Yılı münasebetiyle ‘Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet’ temasıyla ‘Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’ gerçekleştirildi.

KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonda düzenlenen programın açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazı Can yaptı.

Milli kültür ve değerlerimizin geleceğe aktarılmasında gençlerimize büyük görev düştüğünü belirten Rektör Can, her yönüyle örnek bir hayat yaşayan Mehmet Akif’i daha iyi anlamak için O’nun eserlerinden daha çok istifade edilmesi gerektiğini söyledi.

12

Karaboğa ve Yıldırım Ailelerinin Mutlu Günü Karaboğa ve Yıldırım Ailelerinin Mutlu Günü

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın açılış konuşmalarının ardından, anma programına geçilirken Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından; ‘Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı’, edebi kişiliği ve eserleri, Asım’ın nesli hakkında konuşma, şiir dinletileri, İstiklal Marşı Oratoryosu, Yemen ve Çanakkale Türküsü dinletisi gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Demirci tarafından İstiklal Marşımızın anlamıyla ilgili sunum gerçekleştirildi.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Niyazi Can tarafından, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Demirci’ye çiçek takdim edildi.