Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunun 100’üncü Yılında “Geçmişten Günümüze Türk Ezgileri” Konseri

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü Güzel Sanatlar Bölümü ve KSÜ Gösteri Sanatları Öğrenci Topluluğu tarafından Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun 100. Yılı Kutlamaları kapsamında "Geçmişten Günümüze Türk Ezgileri" temalı konser programı düzenlendi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları, üniversite protokolü, personel ve öğrencilerin katılımıyla Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen konser KSÜ Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Arzu Mustafayeva ve Uluslararası Sanatçı Arif Azertürk tarafından icra edildi.

Enstrümanlarını kendi imal eden konuk sanatçı Arif Azertürk kendi bestelerini Türk sazları ud, tambur, bağlama ve tar ile icra ederken,   Dr. Arzu Mustafayeva piyanosuyla eşlik etti. Üniversitemiz Öğretim Görevlisi Ahmet Görüzoğlu ise birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Konserin son bölümünde Rektör Can da sanatçılara eşlik etti.

Onikişubat Belediyesi’nin Kurslarına Katılıp Yks’de Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi Onikişubat Belediyesi’nin Kurslarına Katılıp Yks’de Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Birbirinden güzel eserlerin icra edildiği konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Niyazi Can tarafından Öğretim Görevlisi Dr. Arzu Mustafayeva ve Arif Azertürk’e teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.