Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, KSÜ Fizyoyaşam Öğrenci Topluluğu ile KSÜ Müzik Medya ve İletişim Topluluğu tarafından 8 Nisan Türkiye Fizyoterapisiler Günü Etkinliği ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda yapılan etkinliğe, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel Berktaş, fizyoterapistler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, beyaz önlük giyme töreninin önemine vurgu yaparak “Toplum sağlığı için önemli bir bölüm olan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mesleğini seçtiğiniz için sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum.” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesinin her geçen gün başarı çıtasını yükselttiğini belirten Prof. Dr. Niyazi Can, “Üniversite yönetimi olarak  başarılı olmanız, kaliteli ve nitelikli bir eğitim alabilmeniz adına kampüsümüzün ve Tıp Fakültemizin tüm imkânlarını sizlere sunuyoruz.” ifadesini kullandı.

Fizyoterapistler gününü kutlayarak konuşmasına başlayan KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel Berktaş ise Rehabilitasyonun toplum sağlığı açısından vazgeçilmez olduğunu belirterek, öğrencilere beyaz önlüklerini başarıyla taşımaları dileklerini ifade etti.

Sonrasında kürsüye çıkan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Göğremiş, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mesleği hakkında bilgiler verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ve protokol üyeleri tarafından Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.

Etkinlik kapsamında KSÜ Medya ve İletişim Topluluğu Başkanı Rıdvan Furkan Kutlu ve topluluk üyelerini tarafından müzik dinletisi sunuldu.

Etkinliğin son bölümünde ise ‘Fizyoterapide Özelleşme Alanları’ konulu panel oturumu gerçekleştirildi. Panel kapsamında SANKO Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Nevin Ergün ‘Engellilerde Spor ve Rehabilitasyon’, Prof. Dr. Arzu Demirgüç ‘Kardiyopulmoner Rehabilitasyon’, Prof. Dr. Nazan Tugay ise ‘Ortopedik Rehabilitasyon’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirirken, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm öğretim üyeleri Prof. Dr. Kezban Bayramlar ‘Protez-Ortez Rehabilitasyonu’ ve Dr. Öğretim Üyesi Günseli Usgu ‘Nörolojik Rehabilitasyon’ başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta konuştu! ‘Dünyayı enerji ve gıda krizi bekliyor’ Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta konuştu! ‘Dünyayı enerji ve gıda krizi bekliyor’

8 Nisan Türkiye Fizyoterapisiler Günü Etkinliği ve Beyaz Önlük Giyme Töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.