Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu ve Sosyal Hizmet Öğrenci Topluluğu işbirliğinde, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşilay Danışmanlık Merkezinin (YEDAM) katkılarıyla, ‘Haydi Bağımlılığa Karşı El Ele’ sloganıyla ‘Bağımlılıkla Mücadele Paneli’ düzenlendi.

Büyükşehir’den Kitap Tanıtım Programına Davet Büyükşehir’den Kitap Tanıtım Programına Davet

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı (İİBF) Mustafa Taşlıyan, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve YEDAM personeli, akademisyenler ve öğrencilerin katılımlarıyla KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Kahverengi Salonda gerçekleşen panelin açılış konuşmasını İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan yaptı.

Panel öncesinde Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu Başkan Yardımcısı Şehmuz Çiçek ve Sosyal Hizmet Öğrenci Topluluğu Başkanı Asude Çelebi de birer konuşma gerçekleştirdiler.

Açılış konuşmalarının ardından İİBF Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Yılmaz yürütücülüğündeki panel oturumuna geçildi.

Panel kapsamında YEDAM Sosyal Hizmet Uzmanı Dilek Gülsoy ‘Sosyal Hizmet Açısından Bağımlık’, KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Taş ‘Bağımlılık ve Sağlık Üzerindeki Etkisi’ ve Klinik Psikolog Hilal Aslan Deniz ‘Bağımlılık ve Bağımlı Bireylere Yaklaşım’ konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Panel oturumunun ardından Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubede görevli Polis Memuru Gökhan Sapancı tarafından Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde bağımlılıkla mücadele kapsamında yürütülen projelere ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

Bağımlılıkla Mücadele Paneli, protokol üyeleri tarafından konuşmacılara plaket takdiminin ardından son buldu.