Rektör Prof. Dr. Yasım, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında 2023 boyunca çektiği fotoğrafları inceleyerek "Haber", "Çevre-Yaşam", "Spor", "Gazze: Kanıt" ve "Deprem: Umut" kategorilerindeki fotoğrafları oyladı.

"Deprem: Umut" kategorisinde Murat Şengül'ün "Hoş geldin" adlı fotoğrafını seçen Yasım, "Gazze: Kanıt"da Ashraf Amra'nın "Yanımda ol anne" adlı karesine oy verdi.

Toptaş: “Daha Yaşanabilir Onikişubat’ı Birlikte İnşa Edeceğiz” Toptaş: “Daha Yaşanabilir Onikişubat’ı Birlikte İnşa Edeceğiz”

Yasım, "Çevre-Yaşam" kategorisinde Hamit Yalçın'ın "Masal ülkesi", "Haber"de Osmancan Gürdoğan'ın "Dolunay ve Akıncı", "Spor"da da Eren Bozkurt'un "Olimpik burgu" adlı fotoğraflarını tercih etti.

Fotoğrafların birbirinden güzel olduğunu belirten Yasım, "Hangi fotoğrafa oy verebileceğime kolay karar veremedim. Özellikle Gazze: Kanıt kategorisindeki seçkide çok zorlandım. O fotoğraf kareleri geçekten de içimizi acıttı. Gazze kategorisinde masum bir çocuğumuzun bakışlarını yansıtan kareyi seçtim. Fotoğraf karelerinin her biri ayrı bir sanat eseri." dedi.

Editör: Atilla Şakacı