Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının son meclis toplantısında oy pusulasıyla ilgili bir diyalog yaşandı.

Oy pusulası renginin açıklanmadığı toplantıda KMTSO Başkan Adayı Mustafa Buluntu Beyaz Rengi seçerken Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, Mevcut Başkan Balcıoğlu’na oy pusulasının rengini sordu. Balcıoğlu ekip arkadaşlarıyla birlikte karar vereceğini ifade etti.

Seçim öncesi yapılan son Meclis toplantısı Mehmet Balduk Meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hanefi Öksüz adayların oy pusulası renklerinin de belirlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Kahramanmaraş’ta yoğun sis kazalara neden oldu! Yaralı var Kahramanmaraş’ta yoğun sis kazalara neden oldu! Yaralı var

Geçtiğimiz haftalarda KMTSO’ya dilekçe veren Başkan Adayı Mustafa Buluntu mevcut başkanın oy pusulasının renginin belirlenmesi gerektiğini, belirlenmemesi durumunda ise kendilerinin Beyaz renkli oy pusulasını kullanacaklarını düzenlediği basın toplantısında ifade etmişti.  

Balcıoğlu’nun ekip arkadaşlarıyla birlikte karar vereceğini ifade etmesi üzerine, Öksüz seçime çok az bir zaman kaldığını mevcut adayın beyaz rengi seçtiğini fakat isterse beyaz rengi Balcıoğlu’nun seçebileceğini belirtirken, Başkan Balcıoğlu; “29 Komite üyesi arkadaşıma soracağım, ondan sonra karar vereceğim, ben kendi başıma oy pusulası rengine karar veremem” cevabını verdi.

Meclis Başkanı Öksüz ise bunun üzerine; “Sen başkan adayısın, bir oy pusulası rengine bile tek başına karar veremiyorsan neden başkan adayı oluyorsun?” şeklinde yanıt verdi.

Öte yandan görüntülerin paylaşılmasının ardından sosyal medyada konuya çeşitli yorumlar geldi.