Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, Sincap Kafe Kütüphanede gerçekleştirilen kariyer günleri programı kapsamında gençlerle buluştu. 

Onikişubat ilçesi Karasu Bulvarına yeni açılan ve kentin ilk kütüphane kafesi olan işletmenin kariyer günleri programının ilki bugün gerçekleştirildi. 

İlk programda gençlerle bir araya gelen KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, gençlerle tecrübelerini paylaştı.

Program sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Balcıoğlu, her şeyiyle özel bir yere geldiğini belirterek, “Bugün bir kütüphaneye geldik. Ben bütün konuşmalarımda, çok okuyun 200 kelime ile değil 2000 kelime ile anlaşın dediğim şeyin merkezinde buluştuk.” dedi.

Sincap isminin çok özel olduğunu ve dikkat çektiğini anlatan Balcıoğlu, şunları kaydetti:

“Geleceğimizin teminatı olan pırıl pırıl gençlerimizle, buranın ilk programında bir araya geldik. Onlar hayatla ilgili, gelecekle ilgili kaygıları var. Ben kaygılanmamaları ve hayatın kendilerini ısraren ve heyecanla beklediğini, bir an önce hayata katılmaları gerektiğini, hayatımda küçük tecrübeleri paylaşarak anlattım.” 

Vali Coşkun, 2022 YKS şampiyonlarını kabul etti Vali Coşkun, 2022 YKS şampiyonlarını kabul etti

Programda anlattıklarını tekrar yaşadığını ifade eden Balcıoğlu,” Soru cevap gibi değil de ben tekrar yaşadım. Benim için güzel olan tarafı, hatıralarımı tekrar yaşamak oldu. Yaşarken de bunları gençlerimize aktardım. Bu düştüğünde de, kalktığında da her zaman tecrübe.” İfadelerine yer verdi. 

Balcıoğlu, üniversitede bir hocasıyla sohbetini örnek vererek, “ne kitap ne defter ne not vardı, hocam bize bu konuştuklarımızın hayatımızda hep karşımıza çıkacağını söylerdi. Biz güler geçerdik ve her öğrenci gibi dersi kaynatmaya çalışırdık ama şu yaşımda hala hocamın o gün anlattığı o konular bugün karşıma çıkıyor. Doğru cevap vermek ve doğru yöne evrilmem için onları gözüm kapalı düşünüp, birazda gülümseyip hocamın dediği yoldan gittiğimde başarılı oluyorum.” diye konuştu.