Herkesin keyfi yerinde değil gerçekten? Kurban bayramına sayılı günler kala Kurban keseceklerin sayısı düştü bu sene.

Kesecek olanların çoğu da kuşbaşı ve kıyma olarak buzdolaplarına koyacaklar. Mazot ve benzinin pahalı olması nedeniyle bu bayramda özellikle şehir dışına çıkacaklar kara kara düşünüyor?Anne babanın, aile büyüklerinin yanına gidip biraz nostalji yapamayacağız çoklarımız, doyasıya hasret gideremeyeceğiz maalesef.

Bayram öncesi birkaç gün kaçamak yaptım. Tatil bölgelerinde deniz, kum, güneş, doğa arasında tatil yapmak güzel amma hayat çok pahalı. Sitenin dışına fazla çıkamadık, arabamız parkta yattı?

Velhasıl, beş on gün de olsa, birçok ihtiyaçtan kıstık ve hepimiz şöyle bir idare ettik, azda olsa kendimize geldik.

Zaten birçok ihtiyacı acil olmayanı ertelemiştik. Ee şimdi Kurban Bayramı. Nasıl olacak düşüncesi ile baş başa kaldık.

Allah kabul etsin hepsini. Kurban Kesenler paylarını, kesemeyenlere dağıtırlar inşallah. Bizlerde Artık bütçemize göre hareket edeceğiz.

Ekonomi bahar dönemi de yaz dönemi de etkisini tüm hızıyla sürdürmekte. Artık enflasyon rakamları yukarı doğru gidiyor, Dolar artıyor, Euro fırlıyor, altın keza öyle. Bakıyoruz hep birlikte düşecekler mi diye?

İşçiye, Memura ve Emekliye verilen zamlar, zaten birkaç ay öncesinden erimişti. Ödenecek çekler, taksitler, kredi kartları, borçlar falan… hepsi birden kontratağa geçiyor insanın kafasında. Bu olumsuzluklar ne zaman bitecek diye düşünüyoruz.

SİYASET ISINMAYA BAŞLIYOR

Siyaset yeniden hareketlenecek. Yaz sıcağı siyasette ters etki yapar, genelde dondurur. Şimdi sezon açılıyor. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı bilenleri siyaseten hareketlendirecekler. Sonra yaklaşan genel seçime doğru büyüyerek devam edecek politik kavgaları birlikte izleyeceğiz.

Bugünlük bu kadar yazı yeter! Daha çok şeyi yazmadım.