Kahramanmaraş’ta yaşlı adam ölü bulundu Kahramanmaraş’ta yaşlı adam ölü bulundu

Geçtiğimiz günlerde KİPAŞ Eğitim Kurumlarında idareci, öğretmenler ve öğrenciler tarafından  sokak hayvanları için başlatılan 'Bir kutu mama da senden olsun'   kampanyası kapsamında toplanan mamalar MARTI (Kahramanmaraş Tabii Hayata ve Hayvanlara Işık Derneği) derneğine teslim edildi. 
ÖĞRENCİLERİN HARÇLIKLARI CAN DOSTLARA MAMA OLDU    
Proje koordinatörleri çocuklara hayvan hakları eğitimi verilmesini çok önemsediklerini dile getirerek bu etkinlikten dolayı çocukların mutlu olduğunu, bu sayede ailede öğretilenin yanı sıra okullarda da bu tarz etkinliklerin artmasıyla hayvana şiddet olaylarının azalacağını, çocukların daha bilinçli ve sorumluluk sahibi olacaklarını belirttiler. 
BU PROJE TÜM KAHRAMANMARAŞ'A ÖRNEK OLSUN
MARTI derneği başkanı Feyza Akben Canlı, Kampanyayla sokak hayvanlarına destek veren 'KİPAŞ Eğitim Kurumlarına teşekkür ederken, kampanyanın tüm Kahramanmaraş’a örnek olması gerektiğini söyledi.
MARTI derneği başkanı Feyza Akben Canlı; 
KİPAŞ Eğitim Kurumlarına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz. İnsanların duyarlı olmasını istiyoruz. Evinizin önüne bir kap su ve mama koyun. Dernek olarak, bu projenin tüm Kahramanmaraş'a örnek olmasını istiyoruz. Teslim aldığımız mamalar ile tespit ettiğimiz sokak hayvanlarını besleyerek onlarla mutluluğumuzu paylaşacağız. Önümüz kış, soğuk havalarda sokak canlarımızın beslenmesi daha da zorlaşıyor ve bizim mamaya daha çok ihtiyacımız oluyor. Bu tarz bir proje yapmak veya mama bağışında bulunmak isteyenler olursa, bizimle sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletişime geçebilir. Kahramanmaraş halkından sokak hayvanlarına sahip çıkmasını talep ediyoruz.' şeklinde konuştu