Temel ihtiyaç ürünlerinin ardından temizlik ürünlerinde de KDV oranının yüzde 18'den yüzde 8'e düşmesinin ardından söz konusu indirimin bugünden itibaren etiketlere yansıması bekleniyor.

İndirim haberi sonunda geldi. Tuvalet kağıdı, deterjan, şampuan, peçete, kağıt mendil, dezenfektan ve ıslak mendil, bebek ve yetişken bezi, hijyenik ped, diş fırçası, diş macunu gibi temel ihtiyaç ve temizlik ürünlerinde KDV oranı yüzde 18'den yüzde 8'e düştü.

SON DAKİKA | BUGÜN BAŞLIYOR! İNDİRİM ETİKETLERE YANSIYACAK

NTV'de yer alan habere göre; Yapılan KDV indirimi bugünden itibaren etiketlere yansıyacak.

KMTSO Başkanı Balcıoğlu, ‘Kahramanmaraş firmaları gurur kaynağımız oldu’ KMTSO Başkanı Balcıoğlu, ‘Kahramanmaraş firmaları gurur kaynağımız oldu’

KDV indirimini uygulamayan firmalara cezalar kesilecek.

İNDİRİMDEN ÖNCE FİYATLAR ARTIRILDI MI?

KDV indiriminden hemen önce bazı marketlerin ve bazı markaların fiyatları katladığı iddia edildi.

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Özellkle ıslak mendil, bebek bezi, kağıt havlu, bazı deterjanlar, yumuşatıcılar, yüzey temizleyicilerde fiyat değişikliği olduğuna dair tüketicilerden tepkiler geliyor" dedi.

Ağaoğlu, "Tüketiciler etiketlerdeki fiyat değişim tarihlerine dikkat etmeli. Fotoğraflayın, belgeleyin ve bunu cuma günü yapılan etiket değişikliği ile birlikte ilgili bakanlığa iletin. Cimer var, alo 175 var. Çok kolay artık şikayet etmek" diye konuştu.