Başkan Hanefi MAHÇİÇEK’in kahvaltı programında ağırladığı iş insanları, EXPO 2023’ün yapılacağı şehrinizde yatırım yapmak istiyoruz dedi ve Katar’lı iş insanı Anas Kassam Al Onazi şu sözleri söyledi.

“Yapacağımız yatırım bir başlangıç olacak. Özellikle iki ülke dostlukları ve ticari birlikteliğimiz her geçen gün büyüyecek. Deprem sonrası şehrinizde yatırım yapmak daha da anlamlı hale geldi. Burada olmaktan ve siz kıymetli insanları tanımaktan mutluluk duydum. Teşekkür ediyorum”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK şunları söyledi.

Başkan Toptaş’tan şehit Ahmet Yılmaz’ın kızı Elçin Naz’a doğum günü sürprizi Başkan Toptaş’tan şehit Ahmet Yılmaz’ın kızı Elçin Naz’a doğum günü sürprizi

“Expo 2023 projemiz ülke bahçelerine ev sahipliği yapacağı gibi birçok ticari anlaşmaların da yapılmasına vesile olacak. Katar’dan gelen misafirimiz kıymetli iş insanı Anas Kassam Al Onazi, burada bir dizi ziyaret gerçekleştirecek ve EXPO 2023 alanımızı gezecek. Kendilerine öncelikle hoş geldin diyorum. Kahramanmaraş ticaretiyle birçok ilin önüne geçmiş bir şehir. Yaşadığımız deprem afeti sonrası şehrimizi bir an önce ayağa kaldırmak öncelikli hedefimiz. EXPO 2023 projemiz de bu kapsamda lokomotif görevi görüyor. Şehrimizde gerçekleştireceğimiz projemiz vatandaşlarımıza bir yaşam alanı sunarken bir taraftan da turizm için bir cazibe merkezi haline gelecek.

Açılmasına kısa bir süre kala yerli ve yabancı birçok misafiri ağırladığımız EXPO 2023 projemizle şehrimize katkı sağlıyoruz. Misafirimiz Anas Kassam Al Onazi Beyefendi’nin dediği gibi bu bir başlangıç. Şehrimizi daha ileriye taşıyacağız.”

Misafirlere EXPO 2023 projesinin sembol çiçeklerinden Maraş Sümbülü motifli hediyeler takdim edildi. Alan ziyaret edilerek yapılacaklar değerlendirildi.

Editör: Haber Editörü