Kahramanmaraş'ta yapılacak Ticaret ve Sanayi Odası seçimi öncesinde zincir marketlere sosyal medyadan tepkiler devam ediyor.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) yarın yapılacak olan seçimleriyle ilgili hareketlilik devam ediyor. 

Kahramanmaraş'ta 25 yıl önce kaybolan baba ve kızının öldürülüp gömüldüğü iddiasıyla ilgili 3 sanığa dava Kahramanmaraş'ta 25 yıl önce kaybolan baba ve kızının öldürülüp gömüldüğü iddiasıyla ilgili 3 sanığa dava

Seçim öncesi Türkiye’nin hiçbir yerinde oy kullanmama kararı olduğu iddia edilen zincir marketlerin Kahramanmaraş'ta ki seçimlerde toplu oy kullanması için sipariş verildiği öne sürüldü.

16. Grupta 130 şirket temsilcisinin oy kullanması bekleniyordu. Sosyal medyada 3 harfli zincir market şirketin yetkililerinden müdürlere e-mail ile adrese teslim paket oy talimatı verildiği iddiası ortaya çıktı.

Bu kararın arkasında ise Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu'nun, "Yerel esnafından alışveriş yap" projesinin 3 harfli zincir marketleri olumsuz etkilemesinin olduğu düşünülürken, sosyal medya üzerinde birçok kesim tarafından bu marketlere tepki gösterildi. 

Aynı tepkiyi Şanlıurfa'da gördükten sonra geri çekilen müdürlerin Kahramanmaraş'ta ne yapacağı ise merak ediliyor.