6 Şubat'ta Kahramanmaraş ve Hatay merkezli meydana gelen, 11 ilimizi yerle bir edip, 55 bine yakın canımızı yitirmemize yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgedeki yeni depremler ve artçı sarsıntılar devam ediyor. 

Dulkadiroğlu Belediye Meclisi Yapıldı Dulkadiroğlu Belediye Meclisi Yapıldı

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Kuyumcular-Türkoğlu bölgesi 3 büyüklüğü ile sallandı.

7.7 ve 7.6 Büyüklüğündeki Depremlerin Ardından Bölgede Yeni Sarsıntılar

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli olarak 6 Şubat'ta yaşanan ve 11 ilde büyük yıkımlara neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, bölgedeki yeni depremler ve artçı sarsıntılar devam ediyor.

Yeni Sarsıntılar Kaydediliyor

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Kuyumcular-Türkoğlu bölgesi son olarak 3 büyüklüğünde bir depremle sallandı.

Artçı Sarsıntılar Devam Ediyor

Yıkıcı depremlerin etkileri devam ederken, bölgedeki artçı sarsıntılar da hala devam ediyor. Yetkililer, vatandaşları deprem riskine karşı tedbirli olmaya ve gerekli önlemleri almaya çağırıyor.

AFAD'DAN SON DEPREMLER

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Türkiye'deki son depremleri listelediği siteye de aşağından ulaşabilirsiniz.

AFAD son depremler listesi için tıklayınız...

KANDİLLİ DEPREM LİSTESİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Türkiye'de kaydedilen son depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesi için tıklayınız...