Kahramanmaraş’ta 'Öldü, Morgda Dirildi' Haberinin Aslı Belli Oldu!

Tatilin ilk 5 gününde acı bilanço! Tatilin ilk 5 gününde acı bilanço!

Haber Yanlış Alarm Çıktı, Sağlık Bakanlığı Müdahale Etti

Kahramanmaraş'ta son günlerde dolaşan 'Öldü, Morgda Dirildi' haberlerinin gerçek dışı olduğu Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından doğrulandı. Bu olayla ilgili resmi kayıtlarda herhangi bir hasta veya vefat tespiti olmadığı belirtilerek haberin asılsız olduğuna dikkat çekildi. Haberi yayınlayan kurumlar da Sağlık Bakanlığı'nın talebi üzerine haberlerini kaldırmak zorunda kaldılar.

Turkoglu46 isimli haber sitesi ise Ali Tepedir'in ailesiyle irtibat kurarak olayın detaylarını öğrendi.

Trafik Kazası Sonucu Ağır Yaralanan Ali Tepedir

27 yaşındaki Ali Tepedir, Türkoğlu ilçesinde yaşayan bir gençti. Geçtiğimiz 9 Ekim Pazartesi günü Gaziantep'in İslahiye ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandı. Ali, kaza sonucunda Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı.

Ölüm ve Diriliş Hikayesi

Ali Tepedir'in kalbi hastanede durdu ve doktorlar tarafından başarılı bir müdahale ile tekrar hayata döndürüldü. Ancak sağlık durumu pek iç açıcı değildi. Doktorlar, Ali'nin durumunun ciddiyetini koruduğunu ve beyin ölümünün yakın olduğunu söyledi. Bu durumda ailesine organ bağışı yapmalarını tavsiye ettiler.

Aile, bu zor kararı vererek, Ali'nin organlarını bağışlamaya karar verdi. Ancak burada olayın ilginç bir dönemece girdiğini gördüler.

Haberi Alan Aile Üyeleri ve Cenaze Hazırlıkları

Bölgede Ali'nin öldüğüne dair yanlış bilgi yayıldı ve sosyal medyada paylaşıldı. Bu haber sonucu aile içinde durum değerlendirmesi yapıldı ve organ bağışına karar verildi. Cenaze hazırlıkları başladı.

10 Ekim Salı günü sabah saatlerinde, Gaziantep'e gitmek üzere yola çıkan aile üyeleri, uzman doktorlar tarafından konsültasyon yapıldığını ve Ali'nin hala hayatta olduğunu öğrendiler. Ali'nin hayati tehlikesi devam ediyordu, ancak ölü olarak değerlendirilemeyeceği açıklandı.

Bu bilgiye şaşıran ve sevinen aile üyeleri, yakınlarını haberdar ederek Türkoğlu ilçesine dönüş yaptılar.

Taziyeye Gelenler ve Destek Mesajları

Haber yanlış alarm çıkınca, akrabalar ve vatandaşlar cenaze ve taziye için toplandılar. Aileye geçmiş olsun dileklerini ileterek, moral vermek istediler. Durumun netleşmesi sonrasında herkes rahat bir nefes aldı ve yanlış anlamaların sona erdiği açıklandı.

Editör: Haber Editörü