Kamuda tasarruf  tedbirleri TBMM'den geçti... Yürürlülük 1 Ocak 2025'te Kamuda tasarruf tedbirleri TBMM'den geçti... Yürürlülük 1 Ocak 2025'te
Yeni Vali Mükerrem Ünlüer, kentteki yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Vali Ünlüer, bugünden itibaren görevine başladığını duyurdu ve yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Saygıdeğer Kahramanmaraşlı Hemşerilerim,
Cumhurbaşkanlığının 09/08/2023 tarihli ve 2023/376 Sayılı Atama Kararı ile Vali olarak atandığım kadim şehir Kahramanmaraş'ta bugün itibariyle göreve başlamış bulunuyorum.
Bizleri bu göreve lâyık gören ve siz kıymetli Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize hizmet etme fırsatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 'a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali YERLİKAYA 'ya Şükranlarımı arz ediyorum.
Kıymetli Hemşerilerim,
Bilindiği üzere "Asrın Felaketi" olarak nitelendirilen ve 11 ilimizi doğrudan etkileyen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremi hep birlikte yaşadık.
Bu depremlerde, Türkiye genelinde 50 binden fazla canımızı toprağa verdik. Binlerce insanımız yaralandı ve birçok insanımız evlerini kaybetti. Bu büyük felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, Aziz Milletimize de sabır ve başsağlığı diliyorum.
Kahramanların ve şairlerin şehri, Anadolu'da kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımını yakan Kahramanmaraş, tarımı, sanayisi, kültürü, tarihi, doğal güzellikleri ve tüm değerleriyle birlikte ülkemizin ve bölgenin cazibe merkezi olmuş bir İlimizdir.
Depremde büyük yıkım yaşayan Kahramanmaraşın yaralarının sarılması için Depremin ilk anından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız başta olmak üzere devlet-millet iş birliğiyle tüm imkânlar seferber edilerek yoğun bir faaliyete girişilmiş olup, başlatılan bu yara sarma ve iyileştirme faaliyetlerinin kısa sürede tamamlanarak İlimizin normal hayatına dönmesi için var gücümüzle çalışacağımıza herkesin emin olmasını isterim.
Görevim süresince; ilimizin yatırım potansiyelini geliştirmek, sahip olduğu zenginlikleri değerlendirmek, vatandaşlarımızın huzur, refah, mutluluk ve güvenliğini sağlamaya yönelik faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmek önceliklerimiz arasındadır.
Bu görevleri icra ederken; hukuka uygunluk, hesap verebilirlik, şeffaflık ve toplumun tüm kesimleri ile İstişare içinde bulunmak, ilkemiz ve hareket noktamız olacaktır.
Bu İlkeler Çerçevesinde:
Çalışma arkadaşlarımla birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etme arzu ve gayreti içinde olacağız
İlimizi, devletimiz ve siz değerli hemşehrilerim başta olmak üzere; Milletvekillerimizin, siyasi parti temsilcilerimizin, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarının, oda ve meslek kuruluşlarının, toplumun diğer bütün kesimlerinin ve kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevi üstlenen saygıdeğer basın mensuplarımızın destekleri, katkıları, bilgi ve tecrübeleriyle yeniden ihya ve inşa edeceğimize yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta kendisinden bu hizmet bayrağını devraldığım Sayın Ömer Faruk Coşkun valimiz olmak üzere daha önce İlimizde görev yapmış olan tüm valilerimize hizmetleri için teşekkür ediyorum.
Tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.”
Editör: Haber Editörü