KİÜ’de “Sıfır Atık” Farkındalık Etkinliği KİÜ’de “Sıfır Atık” Farkındalık Etkinliği
Türkiye 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı tarihinin en büyük deprem felaketini yaşamış ve 11 ilimizi etkileyen 2 şiddetli deprem ile 11 ilimizde 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti.
Depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş'ın yanı sıra Adıyaman, Hatay, Gaziantep ve Malatya'da da büyük yıkım meydana gelmiş, bu illerde adeta taş üzerine taş kalmamış, binlerce bina yerle bir olmuştu. Yaşanan felaketin ardından bu şehirler baştan inşa edilmeye çalışılırken 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı sancılı olarak başlamıştı. Yeni eğitim öğretim yılı için yeni karar YÖK tarafından açıklandı.
YÖK tarafından yapılan açıklamada depremden etkilenen illerde yer alan bazı üniversitelerde uzaktan eğitime geçiş yapıldığı ilan edildi. Yayımlanan açıklamada "06 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde bulunan üniversitelere ait binaların depremden etkilenme durumları ve öğrencilerin barınma olanakları göz önünde bulundurularak eğitim öğretim süreçleri 5 Eylül 2023 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülmüş ve Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerindeki üniversitelerde 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına mahsus olmak üzere;
yok-1
yok-2
5) Söz konusu illerdeki üniversitelerde kayıtlı olan tüm öğrencilerden talep edenlere, eğitim öğretim süresine dahil edilmeden, 1 yıl kayıt dondurma hakkı tanınmasına karar verilmiştir.
Editör: Haber Editörü