CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, su tarifesinde yüzde 50 indirim yapılması yönünde verdikleri teklifin kabul edilmemesi sonrasında sosyal medyada tartışma konusu başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, CHP’li ve İYİ Partili üyelerin su tarifesinde yüzde 50 indirim yapılması yönünde teklif verdiği, teklifin gündeme alınmasının AK Partili üyeler tarafından reddedildiği bildirildi.

Buluntu'nun İlk ziyareti, tedavi gören Gazeteci dostuna oldu Buluntu'nun İlk ziyareti, tedavi gören Gazeteci dostuna oldu

Büyükşehir Belediyesinin meclis toplantısında konuşulan konuyla ilgili sosyal medya CHP'li vekiller tarafından toplantıdan video paylaşıldı. 

Konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bir açıklama yaparak, "Birkaç gün önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili meclis üyeleri bir önerge verdi. Dediler ki; ‘Ankara’da su fiyatlarına yüzde 50 indirim yapılsın.’ Önergeyi yine AK Partili meclis üyelerinin çoğunluğuyla kabul ettiler. Aynı önergeyi bu biz Kahramanmaraş’ta CHP olarak verdik. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ndeki CHP’li meclis üyeleri bugün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na önerge verdiler. Dediler ki; ‘Kahramanmaraş’ta su fiyatları yüzde 50 indirilsin.’ Ne mi oldu? AK Partili meclis üyeleri gündeme dahi almadılar, gündeme alınmasını oyladılar ve AK Partili üyelerin oy çokluğuyla Kahramanmaraş’ta suya yüzde 50 indirim yapılması gündeme alınmadı. Yani CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri önerdiler, AK Partili meclis üyelerinin çoğunluğuyla Kahramanmaraş’ta suya yüzde 50 indirim yapılması önergesi gündeme dahil alınmadı." ifadelerine yer verdi.