Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, sosyal medya hesabı üzerinden Elbistan'da çekilen bir videoyu paylaşarak, Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise yaptığı paylaşım ile yanıt verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak, "Burası Elbistan. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi o kadar beceriksizki şehrin kanalizasyonu Ceyhan nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Bu çağda hala kanalizasyonu nehire akıtan başka bir belediye herhalde yoktur. Lafa gelince mangalda kül bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı , AKP’liler bu görüntünün bu rezaletin hesabını sandıkta bu millete vereceksiniz." ifadelerine yer verdi. 

Murat Arifoğlu yeniden başkan seçildi! Murat Arifoğlu yeniden başkan seçildi!

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise bu paylaşıma yanıt olarak, şu ifadelere yer verdi:

"Atom" diyorlardı, bildiğin "atan karınca" çıktı.

Mağlubiyeti hazmedemedi bir türlü. Yalana yalan katıp yapılan her işe kör kaldı. Ali, o bölgenin çocuğusun. Sorunun çözümü için 325 Milyon ₺ Atıksu Arıtma Tesisi inşa ediliyor demek bu kadar mı zor ? Yakında açılışa bekleriz Ali Öztunç.

Öztunç ise bu paylaşıma yanıt olarak, şöyle bir paylaşım yaptı:

"Ceyhan nehrine akan kanalizasyon görüntülerini paylaştıktan sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör arıtma tesisi açılışı yapacağım diye aklınca açıklama yapmış ve bana laf atmış. Yani diyorki Açılışa kadar bekleyin , açılışa kadar kanalizasyon nehre aksın. Bunun vizyonu bu kadar. Malum Kahramanmaraş merkezdeki binanın yıkımından sonra inşaatın molozu hala şehirde öylece duruyor. Şimdi size soruyorum ; Elbistan kanalizasyonun Ceyhan’a akmasını hakediyor mu ?"

Siyasetteki tartışmalar sosyal medyaki karşılıklı göndermeler ile devam ediyor. 

HABER: ÖMER FARUK SALMAN