Kahramanmaraş'ta Ekmeğe Zam Geldi Kahramanmaraş'ta Ekmeğe Zam Geldi

Menderes Mahallesi Trabzon Bulvarında merkezi bir konumda bulunan ve 15 Temmuz 2016 yılına kadar Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından dershane olarak kullanılan bina yaklaşık 6 yıldır atıl ve harabe şekilde bekliyor. 

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak muhafaza edilirken, kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredildi. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta da 30’u aşkın mekân FETÖ’ye ait yâda ilişiklisi olduğu gerekçesiyle kapatıldı.

Kapatılan o binalardan biri de Dulkadiroğlu İlçesi, Menderes Mahallesi’nde bulunan 7 katlı Dershane oldu. Darbe girişiminin hemen sonrasında kapatılarak, devlet kontrolüne geçen devasa bina 6 yıldan beri atıl vaziyette bekletiliyor.

Dönemin en lüks binalarından biri olarak kabul edilen bina, şimdilerde hırsızların mekânı haline dönüştü.  Hırsızlar bina içerisine kolayca girip çıkarken başta klimalar, kapı ve pencereleri ve maddi değer taşıyan malzemelerin sökülerek götürüldüğü iddia ediliyor.