Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nın (KMSMMMO) 24.Olağan Genel Kurulu bugün toplandı. Yarında oda başkanlığı için seçime gidilecek.

Abdullah Kalın ve Hatice Ayten Alyanak’ın yarışacağı başkanlık için yarın KMSMMMO binasında saat 14:00’da ile 17:00 arasında seçim yapılacak.

Seçim öncesi genel kurulda bir konuşma yapan KMSMMMO başkan adayı Abdullah Kalın yönetim kurulunu tanıttı.

12d97d72-d757-4f30-9c7b-56671e74b524

Abdullah Kalın projelerini ise şöyle anlattı;

“24.Olağan Genel Kurulumuza hoş geldiniz, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dileyerek, şahsım ve ekip arkadaşlarım adına hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Bildiğiniz üzere, 2010 yılından bu güne kadar, Odamızda çeşitli görevlerde sizlere hizmet etmek şerefine nail oldum.  İlk çıktığımız günden bu güne kadar, projelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda, adım adım ilerleyerek, sayın Arif Şen Başkanımız liderliğinde, öncelikle planladığımız müstakil bina projemizi,  finansmanının tamamını TÜRMOB’dan karşılayarak gerçekleştirdik. Bugün itibari ile eksik kalan kısımları ve tadilatları da, yeni dönemde görev vermeniz halinde, tamamlayarak, projemizin tamamını bitirmek noktasında, çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.

b90c19a7-77dd-46ff-a0bd-9ee59a1d497f (1)

2016 seçimlerde, birinci olduğumuz halde, nispi seçim sistemimizin sonucu, koalisyonla diğer arkadaşlarımız yönetimi oluşturmuşlardı, 2019 seçimlerinde ise, yine koalisyonla sayın Atilla Sarıyıldız başkanlığında, yönetimi birlikte oluşturduk. Göreve geldiğimiz andan itibaren, ilk işimiz projelerimiz kapsamında, eğitim ve seminerlere başlayarak ayda en az bir defa olmak üzere gerçekleştirdik, sosyal projelerimizi de aralıksız sürdürken, maalesef araya pandemi sürecinin girmesiyle, elimizde olmayan nedenlerle devam edemedik. Sonrasında da yeniden hayata geçirerek devamını gerçekleştirdik.

Yönetime geldiğimiz ilk anda, maalesef borç yükü, maddi imkansızlıklar ve bozulan oda işleyişiyle karşılaştık. İlk etapta, piyasaya olan borçlar ve bozulan işleyişleri, gecemizi gündüzümüze katarak, çok kısa bir sürede toparlayarak tamamını ödedik. Oda’mızın bozulan işleyişini de derhal düzelttik. Bugün itibari ile Odamızın borcu bulunmadığı gibi, tazminatlar için teminata bağladığımız, vadeli hesapta paramızda bulunmaktadır.

Hayalimiz, hedefimiz her zaman, Odamıza kurumsal kimlik ve vizyon katabilmek, mesleki sorunlarımızın çözüme ulaşmasını, mesleki dayanışma birlik ve beraberliği sağlayabilmekti; bu hedeflerimiz de şükürler olsun ki, oldukça fazlasıyla mesafe kat ettik.  Oda’mızın kurumsal kimliğini oluşturarak, iş ve işlemlerinin günlük yapıldığı, asli görevi sadece üyelerimize hizmet etmek olan, bir yapıya kavuşturduk. Bu başarıda emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza da çok teşekkür ederiz.

Bu süre zarfında sadece yerelde kalmayarak, geçmişte sağladığımız TÜRMOB’la ilişkilerimizi, tekrardan en üst seviyeye taşıyarak, yeniden Oda’mıza kazandırdık. Bununla yetinmeyerek, mesleki sorunlarımızın çözüm noktasında, hükümet, meclis ve maliye bakanlığı arasında yerel Vekillerimizle birlikte koordinasyonu sağlayarak, bizatihi kendim de katılarak, TÜRMOB’la bir araya getirdik. Yıllardır talep ettiğimiz, başta 4.Dönem geçici verginin kaldırılması, mücbir sebep ve benzeri hususlarda ki sorunlarımızın çözülmesine katkıda bulunduk. Halen işbirliği içerisinde katkıda bulunmaya da devam ediyoruz. Bu vesile ile Odamızı ulusala da taşıyarak, şu an gerek TÜRMOB’da, gerekse Odalar arasına en etkin Oda’lardan biri haline getirdik. Bu arada, başta Milletvekilimiz Sayın Ahmet Özdemir olmak üzere, yerel tüm vekillerimize, mesleki sorunlarımızın çözümü noktasında, göstermiş oldukları duyarlılık,  verdikleri destek ve katkılar için ayrıca, çok teşekkür ederiz.

Kendi dönemlerimizde yaptığımız, farklı farklı ve etkin ruhsat dağıtım törenlerimize, ulusalda ses getirerek bir yenisini daha, bu dönemde gerçekleştirdik. İlk defa bir ruhsat dağıtım törenine, TÜRMOB Genel Başkanımızın, Genel Sekreterimizin, Genel Saymanımızın, Denetleme Kurulu Başkanımızın ve Genel Müdürümüzün, katılımları ile ilimizin sanayici ve iş insanları, sivil toplum örgüt başkanları, kurum müdürleri ve başkanları, belediye başkanları, bürokratların, mülki amirlerin, milletvekillerimizin ve valimizin katılımları ile her zaman yaptığımız gibi sponsor katkılarıyla gerçekleştirdik. Bu vesile ile destekleri için İSKUR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdulkadir Kurtul beyfendiye de çok teşekkür ederiz. Bu tören TÜRMOB tarafından tüm Oda’larımıza referans olarak gösterilmekte, bunun gururunu da, Oda’mız adına hep birlikte yaşamaktayız.

Kıymetli meslektaşlarım; bu dönem dikkat ederseniz, Odamızın sadece asli işi olan, üyelerimize hizmet için çalışmak, hiçbir şahsi kişisel mevzulara, hususlara, husumete ve kişisel çekişmelere girilmemiştir. Bu seçim döneminde, tansiyonu bilerek ve isteyerek, sıfır noktasına çekerek, arzu ettiğimiz ve olması gerektiği gibi, hep birlikte başardık. Odamızın kuruluşundan bu güne kadar, yönetimlerde bulunan ve taş üstüne taş koyan, emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Ahirete irtihal edenlere, Allahtan rahmet, hayatta olanlara sağlık sıhhat ve uzun ömürler dileriz.

Sevgili Üstatlarım, arkadaşlarım, kardeşlerim, kıymetli dostlarım; hepiniz birbirinden kıymetli, birbirinden özel insanlarsınız. Tüm samimiyetimle şunu ifade etmek isterim ki, biz mesleğimize, meslektaşlarımıza, oda’mıza hizmete aşık ve sevdalıyız. Amacımız sadece mesleğimize, meslektaşlarımıza, oda’mıza hizmet edebilmektir.

Şahsıma ve ekip arkadaşlarıma, teveccüh göstererek desteklerinizle, Odamız da güçlü bir Yönetim oluşturmamızı sağlamanız halinde, her zaman olduğu gibi, gecemizi gündüzümüze katarak, özveri ile elimizden gelenin fazlasını yapmaya söz veriyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Seçim sonucunda kazananın, mesleğimiz, meslektaşlarımız ve Oda’mızın olmasını temenni eder, diğer aday arkadaşlarımıza da başarılar dileriz. Katılımlarınız ve destekleriniz için, şimdiden çok teşekkür eder, en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Ya bu aşkımız platonik, ya da ölümsüz kalacak.

Siz varsanız, BİZ VARIZ.”     

cf921fed-26a8-40c0-8464-96e8aa221fa6

Hatice Ayten Alyanak ise konuşmasında şunları söyledi;

"Biz şahsımız için değil ülkemiz, mesleğimiz, meslektaşımız için her şeyin en iyisinin olması çabası içerisindeyiz. Çünkü biliyoruz ki, yalnızca kendilerini kurtarma derdine düşenler hem kendilerine hem de başkalarına anlamlı katkılar sağlayamazlar. O yüzden diyoruz ki, mesleğimiz ve odamız için “GENÇ” “DİNAMİK” “VİZYONER” “YENİLİKÇİ” “İDEALİST” bir yaklaşımla BİZ DE VARIZ.! Sizce de artık; miadını doldurmuş, misyonunu tamamlamış, mesleğimizi bir adım daha öteye taşıyamayacak olan; gelenekçi, alaylı yönetim anlayışından bir an önce sıyrılıp, yaşadığımız bilgi ve teknoloji çağının gerektirdiği; zamana yenik düşmemiş; geleceği öngören, stratejik aklı esas alan, akademik, bilimsel yepyeni bir yönetim anlayışı ile hep birlikte yeni bir yola çıkmanın zamanı gelmedi mi?”

“Niyetimiz elbette ki Amerika’yı yeniden keşfetmek, sizlere boş vaadlerde bulunmak değil.

Gözden kaçırmayın

Beşen ve Gemci ailelerinin mutlu günü Beşen ve Gemci ailelerinin mutlu günü

Mesleğimiz ve odamızla ilgili yıllardır gözlemlediğimiz, sizlerle istişare ettiğimiz, fikir birliğinde olduğumuz sorunlar var bunlardan en önemlisi ve ivedilikle çözüm sunulması gerekeni; gruplaştırılmış, ayrıştırılmış, ötekileştirilmiş meslek mensuplarımızın bir an önce mesleğimizin menfaati için, birlik ve beraberliğin ön planda tutulduğu; sevgi, barış ve huzur ortamının sağlandığı bir odayı hedefliyouz.

Ayrışmak ve parçalanmaya devam etmek içinde bulunduğumuz durumun vahametini artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Tek başına yönetmek yerine birlikte yöneteceğimiz tek başına kazanmak yerine birlikte kazanabileceğimiz bir meslek ve  bir odayı hedefliyouz.

Haksız rekabetin artık konuşulmadığı bir “ODA”. istiyoruz

Bunun çözümünün de her bir bireyin etik kurallar çerçevesinde hareket etmesinden geçtiğini biliyoruz.

Bizler “LONCA” ve “AHİLİK” gibi güçlü bir kültüre sahibiz. Unutulmaya yüz tutmuş bu kavramları yeniden canlandırmak meslek hayatımıza tatbik etmek hiç de imkansız değil.

Siyaset üstü bir “ODA”.

Hiçbir siyasi görüşün taraftarı olmayan herkese eşit mesafede duran, gücünü sadece meslektaşından alan, objektif bir oda hedefliyoruz. Kurumsal olmak bunu gerektirir.

Siz kıymetli üyelerimizden aldığımız güçle biz bu değişim ve dönüşümü gerçekleştirmek için hiçbir siyasi yapılanmanın içerisinde olmadan bağımsız, bağlantısız bir yenilik hareketi başlatmak için “BİZ DE VARIZ” diyerek  yeni bir yola çıktık. Her yol beraberinde yoldaşlar gerektirir. Bizimle beraber hareket etme noktasında sizlerin desteğine ve samimiyetine güveniyor ve inanıyoruz. Vereceğiniz oylar mesleğimizin yarınları için çok kıymetli. Sizden ricamız 15 Mayısta yapılacak olan Oda seçimlerine gelerek oy kullanmanız ve oylarınızı kullanırken de hatır gönül esaslı değil de liyakatı esas alan bir anlayışla hareket etmeniz.

Biz inanıyoruz ki; donanımlı ve duyarlı meslektaşlarımızın destek vermediği hiçbir oluşum başarılı olamaz. Bu seçim; siyasetten uzak, katılımı, paylaşımı esas alan, tüm üyelerimizi objektif olarak kucaklayan, farklı düşüncelere açık, geçmişe değil geleceğe odaklanmış, gelecek dünya düzenine entegre bir “ODA” yıinşaa etmenin ve yönetmenin seçimi olacaktır.”