Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde gerçekleştirilen EXPO 2023 Gençlik Festivalinde görev yapan Jandarma ekipleri, haber yapmak için gelen basın mensuplarını sahne bölümüne almadı. Aynı alana referans ile giren kişilerin içerisinden sahneye atlayıp taşkınlık çıkaranlarda görüntülere böyle yansıdı.

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanlığı ile Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen EXPO 2023 Gençlik Festivali, kentte vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, konser alanının güvenliğinden sorumlu olan Jandarma ekipleri, alanda haber yapmak için bulunan basın mensuplarına zorluk çıkarttı.

Sanatçıların yer aldığı sahnenin hemen önünde basın mensuplarının çekim yapması için ayrılan alana referansı olan kişiler alınıp, konser en önden izlettirilirken, aynı bölgeye geçip çekim yapmak isteyen basın mensupları, kimliklerini göstermelerine rağmen jandarma engeliyle karşılaştı. 

Kahramanmaraş'ta su saatlerinin değişmesi polemiği! Kahramanmaraş'ta su saatlerinin değişmesi polemiği!

Giriş noktalarında bekleyen jandarma ekipleri, "Talimat bu şekilde, içeriye kimseyi alamıyoruz." şeklinde beyanda bulunarak kimliklerini gösteren gazetecileri içeri almadı. 

Onikişubat Belediyesi basın birimi görevlilerinin durumu izah etmesi ve gazetecilerin içeri alınması için görüşme yapmasına rağmen Jandarma ekipleri Emre Aydın ve Sagopa Kajmer konserlerinde gazetecilere zorluk yaşattı.

Fotoğrafta görüldüğü gibi referanslı olarak alınan birçok kişide cep telefonlarıyla sahne önünden çekim yaptı. 

Öte yandan aynı ekip içerisinde taşkınlık çıkarıp sahneye atlayanlarda yine kameralara yansıdı.