Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde yapılan emanet fırsatçılığı yapıldı.  

Öğrenci ve Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan 2021 YKS sınavında ter dökecek olan öğrencilerden çanta, telefon vb. sınava alınması yasak olan eşyaların emanet olarak alınması, sınav öncesinde yasaklanmıştı.

Ancak Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde güvenlikçinin bulunduğu alana “emanet alınır” yazısı asılarak, sınava alınmayan her türlü eşya emanet olarak alındı. Üstelik durumu fırsata çeviren kişilerin cep telefonu gibi küçük eşyalar için 5 lira, çanta vb. büyük eşyalardan ise 10 lira aldığı iddia edildi.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'ta mesleğini yaşatmaya devam ediyor! Kahramanmaraş'ta mesleğini yaşatmaya devam ediyor!

Bir internet televizyonunun röportaj yaptığı güvenlik noktasında duran Fatma Kekilli isimli kişi, emanetler için alınan ücretleri kendilerinin aldığını söylüyor. O sırada arkadan duruma müdahil olan okulun güvenlik görevlisi de, ücretleri okulun aldığını belirtiyor.

Parayı kimin aldığı belli olmazken, ortaya atılan iddialarla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğünden ise henüz bir açıklama yapılmadı.