Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde bir apartman görevlisi, kiralık daireye emlakçı komisyonu isteyince Kemal Sunal'ın "Kapıcılar Kralı" filmi akıllara geldi.

Kemal Sunal’ın 36 yıl önce başrolünü oynadığı “Kapıcılar Kralı” filmi Kahramanmaraşta gerçek oldu.

Gayrimenkul grafiğinin yükselişe geçtiği son dönemlerde, kiralık daire fiyatları da tavan yaparken sektörde fırsatçılarda harekete geçti. Vatandaşlar bir yandan kiralık daire bulmakta zorlanırken, diğer yandan buldukları dairenin fiyatlarının yüksek olması veya arada komisyoncuların olmasından dolayı yüklü meblalar ile karşılaşıyor. Bu komisyoncuların içlerinde yetkisiz kişiler çıkınca da vatandaşlar tepki gösteriyor. 

Maraş Pusula Haber ihbar hattına gelen bir bilgiye göre, Tekerek Mahallesinde bulunan E.B. sitesinin apartman görevlisi C.K.'nın binadaki bir daireyi kiralık ilanına çıkarttığı, gelen müşterilerden ise bir kira bedeli kadar komisyon istediği ortaya çıktı. 

Daireye müşteri olan bir kişi bu durumu mesajlar ile belgeleyerek, emlakçıların dışındaki kişilerin bu şekilde vatandaşı mağdur ettiğini, yetkililerin gerekeni yapması gerektiğini ifade etti. 

Denetimlerin yetersizliğinden yakınan emlakçılar ise burada bir vergi kaçakçılığı olduğunu ve en büyük görevin bunları ihbar ederek, tüketiciye düştüğünü belirtti.

İŞTE C.K. ile olan mesajlar:

Kahramanmaraş’ta bulduğu 10 bin TL'yi ‘Al senin olsun’ denmesine rağmen sahibine teslim etti Kahramanmaraş’ta bulduğu 10 bin TL'yi ‘Al senin olsun’ denmesine rağmen sahibine teslim etti