Kan Donduran Olay Afşin'de Yaşandı: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 2 Kişi Yaralandı Kan Donduran Olay Afşin'de Yaşandı: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 2 Kişi Yaralandı

Kahramanmaraş'ta "Kahramanlar Operasyonu" ile PKK'ya Gözaltılar Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş'ta Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) karşı gerçekleştirilen "Kahramanlar Operasyonu" kapsamında 37 şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca, Ağrı'da sınırı geçmeye çalışan 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Kahramanmaraş'ta güvenlik güçleri tarafından Bölücü Terör Örgütü'ne (BTÖ) yönelik başlatılan "Kahramanlar Operasyonları" sonuç verdi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyonlarla ilgili bilgi verdi. İstanbul, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Düzce, Diyarbakır, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kilis, Iğdır, Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Denizli illerinde gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 37 şüpheli gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya, paylaşımında teröristlerin ve iş birlikçilerinin adalet önüne çıkarılacağına dair kararlılıklarını vurgulayarak, "Teröristleri ve onların iş birlikçilerini adalete teslim etmeye kararlıyız. Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Başkanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlıkları, gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı tebrik edilmeyi hak ediyor. Aziz milletimizin duaları ve destekleriyle son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürecek." ifadelerini kullandı.

Ağrı'da da sınırı geçmeye çalışan 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisi verilirken, operasyonların BTÖ'ye karşı güvenlik güçlerinin kararlılığının bir göstergesi olduğu vurgulandı. Güvenlik güçleri, terörle mücadelede azimle devam edeceklerini belirtti.

Editör: Haber Editörü