Başkan Görgel: “Özel Gereksinimli Kardeşlerimiz Daima Önceliğimiz” Başkan Görgel: “Özel Gereksinimli Kardeşlerimiz Daima Önceliğimiz”
Yıllardır tekstil sektöründe faaliyet gösteren Hacı B., Onikişubat ilçesinin Hacı Mustafa Mahallesi’ndeki tekstil fabrikasının arkasındaki araziye çiftlik yaptırdı.
Çiftlik, imara açık olmayan tarlaya yapıldığı için ruhsatsız yapıldı.
Yani çiftlik inşa edilirken yürürlükte kanun, genelge ve mevzuatlar yok sayıldı ve Onikişubat Belediyesi başta olmak üzere hiçbir kurum Hacı B.’ye “Sen kimden izin aldın da bu çiftliği yaptırdın?” diye sormadı.
Belediyenin denetlememesinden yana rahat olan Hacı B., inşaatı yaparken hemen yanından geçen yolun yarısını da çiftliğine kattı.
Aradan 3 yıl geçti ancak bugüne kadar imarsız araziye ruhsatsız yapılan çiftlik için Onikişubat Belediyesi çiftlikle ilgili herhangi bir işlem yapmadı.
6 Şubat’ta 2 büyük depremi yaşayan ve binlerce insanını kaybeden Kahramanmaraş’ta imarsız araziye yapılan ruhsatsız çiftlik, duyanların da tepkisini çekiyor.
Özellikle depremde evleri orta hasarlı tespit edilen ve binalarını güçlendirmek adına ruhsat için kapısını çaldıkları Onikişubat Belediyesi, ruhsat vermemek için adeta kırk dereden su getiriyor.
Hacı B.’ye ne çiftliği yaparken ne de sonrasında 1 tane belge dahi sormayan Onikişubat Belediyesi, orta hasarlı bina sahiplerinden güçlendirme ruhsatı vermek için onlarca belge talep ediyor. Onikişubat Belediyesi’nin bu tavrını görenler ise “Hacı B.’nin ne özelliği var?” diye soruyor.Adsız-2-7
DJI_0604DJI_0599
KAYNAK:https://www.kanal46.com/imarsiz-araziye-ruhsatsiz-ciftlik
Editör: Haber Editörü