Kahramanmaraş'ta Çınarlı mevkisindeki törende konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, kentte bugün 55 bin fidanın toprakla buluşacağını söyledi.

Bir fidanı toprakla buluşturup büyüyüp yeşermesini sağlamanın en önemli vazifelerden biri olduğunu vurgulayan Coşkun, şöyle konuştu:

"Ormanlar sadece oksijen kaynağı değil, erozyon, kuraklık ve su taşkınlığını önleyen, dalından, yaprağından ve gövdesinden birçok ürün elde ettiğimiz varlıklarımızdır. Beden ve ruh sağlımız üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. Hamdolsun ülkemizde son yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ciddi ağaçlandırma seferberliği yapılmaktır. Ormanlık alanların oluşturulması için ilimizde de ülkemizde olduğu gibi dikim çalışmaları artmaktadır."

Alpedo Amerika New York pazarında!  Alpedo Amerika New York pazarında! 

Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tolga Yağan, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri ile öğrenciler katıldı.