Ateş, “Fatma Şahin'den daha iyi bir belediye başkan adayımız var, Zeynep Özbaş Arıkan var” Ateş, “Fatma Şahin'den daha iyi bir belediye başkan adayımız var, Zeynep Özbaş Arıkan var”
DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş'ta hala devam eden sorunları kamuoyuna açıklamak için TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
Deprem Sonrası Devam Eden Sorunlar
Karatutlu'nun gündeme getirdiği sorunlar şunlar:
  1. Deprem bölgesinde barınma sorunları devam ediyor.
  2. Yıkılan binalardan kaynaklanan sorunlar hala çözülmüş değil.
  3. Sağlık sorunları ve eksiklikleri giderilmemiş durumda.
  4. Eğitim sorunları, okulların yavaş ilerlemesi ve birçok okulun hala inşa edilmemiş olmasıyla devam ediyor.
  5. Esnafın karşılaştığı zorluklar, ticaretin durma noktasına gelmesine neden oluyor.
  6. Hukuki sorunlar ve koordinasyon eksiklikleri hala çözüme kavuşturulmadı.
  7. Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi için yapılan başvuruların belediyeler tarafından gerektiği gibi işlenmemesi sorun yaratıyor.
Üniversiteler ve Eğitim
Üniversitelerin yurt taleplerini planlamaması nedeniyle online eğitime devam edildiğini belirten Karatutlu, okulların inşaatlarının yavaş ilerlemesi ve birçok okulun hala tamamlanmamış olmasının öğrencileri olumsuz etkilediğini dile getirdi.
Ulaşım ve Altyapı Sorunları
Karatutlu ayrıca, ulaşım konusundaki sorunlara da dikkat çekti. Havaalanı rötarlarının sık sık yaşandığını ve hızlı trenin şehirden geçmemesi gibi altyapı sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.
Milletvekili Karatutlu, Kahramanmaraş'ın karşı karşıya olduğu bu sorunların çözümü için daha fazla çaba harcanması gerektiğini vurguladı.
Editör: Haber Editörü