Durum ve Tanıklıklar Mahkemede Ele Alındı

Cumhuriyet savcısının mütalaasında, sanığın "kasten öldürme" suçundan cezalandırılmasını talep ettiği duruşma, tutuklu sanık T.B, müştekiler ve taraf avukatlarının katılımıyla gerçekleşti. Sanık, maktul M.K'yi öldürdüğünü itiraf ederken, savunmasında maktulün kendisine sürekli tacizde bulunduğunu ve kendini savunduğunu belirtti.

Maktulün Ailesinden ve Diğer Müştekilerden Tepkiler

Kahramanmaraş’ta uyuşturucu taciri 2 kişi tutuklandı Kahramanmaraş’ta uyuşturucu taciri 2 kişi tutuklandı

Müşteki Ö.K, sanığın ağabeyini vurup, başında beklediğini öne sürerken, müşteki S.K. ise sanığın cinayeti planlayarak ve tasarlayarak işlediğini iddia ederek en ağır cezanın verilmesini istedi.

Mahkeme Heyeti Kararını Verdi

Mahkeme heyeti, sanık T.B'ye "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve "gece vakti hırsızlık" suçundan da 10 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Bu kararın, şehir genelindeki ulaşım yatırımları kapsamında asfalt çalışmalarına odaklanan bir süreçte gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Olayın Geçmişi ve Tutuklama Süreci

Melikgazi ilçesi Sarımsaklı Mahallesi'nde yaşanan olayda, lokanta işleten M.K'nin yerde hareketsiz bulunması üzerine jandarma ekiplerine haber verilmişti. Sağlık ekipleri, M.K'nin sırtından vurularak hayatını kaybettiğini belirlemişti. Sanık T.B, olayın ardından otomobille kaçarak Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki baba evinde saklanırken, burada yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

Editör: Atilla Şakacı