Kaybolduktan 1 ay sonra ormanlık alanda ağaca asılı şekilde cesedi bulunan Ekinözülü işçi Ali Soy’un cenazesi, Elbistan’da toprağa verildi.

Elbistan’da otomobil takla attı! 1 yaralı Elbistan’da otomobil takla attı! 1 yaralı

Uzun süre Elbistan’a bağlı Karaelbistan Mahallesi’nde yaşayan Ekinözü ilçesi Yeniköy Mahallesi nüfusuna kayıtlı 39 yaşındaki Ali Soy, yaklaşık 4 yıl önce Kahramanmaraş’a taşındı.

Onikişubat ilçesine bağlı Süleyman Şah Mahallesi’nde yaşayan 39 yaşındaki Ali Soy, 16 Nisan’da ayrıldığı evine bir daha geri dönmedi. Ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Soy’u arama çalışmaları sürerken Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 5 Nisan Mahallesinde ağaçta asılı bir insan cesedi buldukları konusunda ihbarda bulundu.

Cesedin bulunduğu bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İnceleme yapan polis ekipleri, cesedin 1 aydır kayıp olan Ali Soy’a ait olduğunu belirledi. 

Ali Soy’un cesedi Cumhuriyet Savcılığının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından kesin ölüm nedenin belirlenmesi için KSÜ Adli Tıp Kurumu morguna konuldu. 

Soy’un cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Elbistan’a getirilerek ilçeye bağlı Karaelbistan Mahallesi’nde defnedildi.

Soy’un, şirketlerde işçi olarak çalıştığı, evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.