Kahramanmaraş'tan ve Gaziantep’ten aldığı yolcular ile birlikte Karadeniz, Ege turlarına çıkan yolcuların gezisi kabusa dönüştü. Firma sahibi intihar edince onlarca insan mağdur oldu.

Gaziantep’te gezi tur sepetinden Doğu Karadeniz seyahatine çıkan bir kafile, 2 farklı tur firmasının da yer aldığı bir otobüse binerek tura başladı. İçerisinde çocukların da yer aldığı yaklaşık 60 kişilik kafile ile Doğu Karadeniz turuna, içinde Kahramanmaraş'tan 8 yolcunun bulunduğu 50 kişilik bir grupta Ege seyahatine çıktı. 

KAMEK Kurs Kayıtları Başlıyor! KAMEK Kurs Kayıtları Başlıyor!

Yolculuk kabusa dönüştü

2 gece 3 günlük Doğu Karadeniz turunu Batum’da tamamlayan kafile dönüş yolculuğu esnasında otobüs firmasının sahibi işadamı K.F.G’nin intihar etmesi üzerine tur adeta kabusa dönüştü.

Sarp sınır kapısında yakıtı biten otobüs, yaklaşık 2 saat boyunca hiç bir yere hareket edemedi. Sınır kapısında mahsur kalan kafileden bir kısmı tur şirketlerinin iade ettiği paralarla kendi imkanları ile dönüş yaparken, kalanlar ise hem tur firması hem de otobüs firması yetkililerine ulaşmaya çalıştı.

2 saat sınır kapısında mahsur kalan yolcular, sosyal medya vasıtasıyla ulaştıkları Gaziantep Valisi Davut Gül’ün, desteği ve tur firmalarından gelen paralar ile otobüse yeniden yakıt dolduruldu.

Türkiye’ye giren kafile, bir an önce ulaşmak istedikleri Gaziantep'e doğru hızla yol alırken, Kayseri Pınarbaşı’nda ise yeniden yakıtları bitti. Stop eden otobüs nedeniyle yolcular yol kenarındaki bir benzin istasyonunda yaklaşık 2.5 saat boyunca mahsur kaldı. Yaptıkları görüşme ve girişimleri sonuç vermeyen kafile kendi aralarında topladıkları para ile otobüse yeniden yakıt alarak, Gaziantep’e ulaştı.

Mahsur kaldıkları anları cep telefonları ile görüntüleyen yolcular ise Karadeniz turunun kabusa dönüştüğünü ve büyük mağduriyet yaşadıklarını kaydetti.

Aynı firmayla Ege Turuna çıkan başka bir kafilede yine benzer sorunlar yaşadı. İçerisinde Kahramanmaraş'tan 8 yolcunun bulunduğu otobüs ile firma idarecileri dönüş yoluna geçmedi. Kişi başı 1.750'şer lira aldıkları vatandaşların turlarını tamamlamadıkları gibi ya kendi imkanlarınızla gidin yada para toplayıp otobüse yakıt alalım diyerek dönüş yoluna geçmeyi teklif ettiler. İçerisinde çocuklarında bulunduğu otobüslerde mağdur olan vatandaşlar mecburen para toplayarak yakıt aldı ve memleketlerinde döndü.

Konunun ise yargıya taşınması bekleniyor.