Kahramanmaraş’ta gayrimenkul sektöründe hizmet verecek olan Mehmet Bağcı, Avrupa standardını Kahramanmaraş’a taşımayı hedefliyor.

Dünya Göçebe Oyunları’na Kahramanmaraş Lezzetleri Damga Vurdu Dünya Göçebe Oyunları’na Kahramanmaraş Lezzetleri Damga Vurdu

Almanya'da 43 yıl yaşadıktan sonra ülkesine dönen ve yaklaşık 1.5 yıldır spor salonu işleten Mehmet Bağcı, Gayrimenkul sektöründe gördüğü eksiklikler üzerine Kahramanmaraş'ta bu sektöre yatırım yapmaya karar verdi. 

Avrupa standardını Kahramanmaraş’a taşımak için harekete geçen Bağcı, soyismini taşıyan "Bağcı Gayrimenkul" işletmesini ortaklarıyla birlikte kurdu. Cumartesi günü açılışı yapılacak olan firmanın kentte önemli işlere imza atması bekleniyor. 

17 yaşında Kick Boks'a başlayan ve dönemin Dünya birincisi olan Bağcı, AKDO'da gerçekleştirilen basın toplantısında kendisini tanıtarak açıklamalarda bulundu.

"Sporla gece gündüz uğraşsam yorulmam, çok seviyorum" diyen Bağcı, "Ülkemizi çok seviyorum, duam hep 52 yaşından sonra ülkeme dönerim diye. Rabbim duamı kabul etti. Ekonomik anlamda Almanya’da pek bir şey kalmadı. Millet çok güzel zannediyor ama orda kazanıp, burada harcasa güzel. Orada kazanıp orada harcarsan daha kötü. Artık bundan sonra memleketimize hizmet vereceğiz inşallah” dedi. 

24 Eylül Cumartesi günü Onkişubat İlçesi Vadi Mahallesi Süleyman Çelebi Caddesi üzerinde yer alan Bağcı Gayrimenkul Ofisi açılışına herkesi davet eden Gayrimenkul Danışmanı Zübeyde Karakoyun da, “Daha önce bu alanda vatandaşlarımıza hizmet ettik. Kahramanmaraş’ta bu alanda eksiklikleri gördük. Bu alanda güncel çalışmalarımızı yaptık. Gayrimenkul sektörüne ayrı bir pencere açacağımızı düşünüyorum. Açılışımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Açılış sonrası sürprizlerimiz olacak” diye konuştu.