Sosyal medyadan yapılan duyuru sonrasında programa gösterilen yoğun ilgi nedeniyle kontenjan sayısı arttırıldı ve önceki programlara göre gerçekleştirilen en kalabalık buluşma oldu. Markalaşmanın ele alındığı toplantıda, 65 farklı sektörden iş insanın katılımıyla kentin tüm bileşenleri bir araya geldi.

Kahvaltı sonrasında gerçekleştirilen kokteyl alanı sohbetinde ise iş insanları birbirleriyle tanışma ve iletişim kurma fırsatı yakaladı.

TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Eliaçık, büyüklü küçüklü ayrım yapmadan herkesi kucaklayan bir anlayış ile tüm sektörlerin burada yer aldığını belirterek, toplantının temel unsurlarından birisinin markalaşmanın ele alınması olduğunu ifade etti.

TÜMKİAD olarak gönüllülük esasına göre eğitimler verilmeye başlanacağının müjdesini veren Eliaçık, tüm iş insanlarından bu konuda destek istedi.

Önceki 7 kahvaltı programında 40 kişilik kontenjanı doldurmanın biraz zaman aldığını ancak bu defa kahvaltı programının ilanını sosyal medya hesaplarından paylaşır paylaşmaz 2 gün içerisinde 150’ye yakın rezervasyon aldıklarını anlatan Eliaçık, “Bu kadar yoğun ilgi ve talep bizi gerçekten gururlandırdı. TÜMKİAD’ın birleştirici ve bütünleştirici ruhu her geçen gün kahraman şehrimizde yayılmaya devam ediyor.” dedi.

Program için tutulan salonun alanının yetersiz olması nedeniyle 65 kişi ile programı gerçekleştirdiklerini aktaran Eliaçık, “Gelen misafirlerimiz ile tek tek ilgilenerek iş dünyasını konuştuk. Fikir üretmeye çalıştık. TÜMKİAD olarak bu şehire olan borcumuzu çok iyi biliyoruz. Bu yüzden durmayacağız, duraksamayacağız bu şehire olan borcumuzu ödeyeceğiz. TÜMKİAD olarak 2 yıldır iş dünyasına değer üretmek için mücadele ediyoruz. Herkes şahittir ki mücadelemiz tabanda gelişimi sağlamaktır. Topyekün kalkınmaktır. Ekonomik olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde esnaflarımıza, iş insanlarımıza bir soluk olmak içindir.” diye konuştu.