Depremde Göksun’daki Mahallede 152 kişi hayatını kaybetti! Depremde Göksun’daki Mahallede 152 kişi hayatını kaybetti!

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre, Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Giresun, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın kuzeydoğusu, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Orta Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinden sonra Hatay çevreleri ile Adana ve Mersin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların gece saatlerinden sonra Hatay çevreleri ile Adana ve Mersin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

KAHRAMANMARAŞ’TA BUGÜN HAVA DURUMU NASIL OLACAK

 Kahramanmaraş’ta kent merkezi ile ilçelerde ise akşam saatlerinden itibaren kar yağışı bekleniyor. Bölge, parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Mersin batı kesimlerinden başlamak üzere, zamanla bölge genelinin yağışlı sistemin etkisi altına girmesi tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç ve yüksek kesimlerde kar ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Beklenen yağışların; gece saatlerinde Hatay il geneli ile Adana güney kesimlerinde (Yumurtalık, Karataş) yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.