“Kahramanmaraş’ta deprem kaynaklı ekonomik yıkım tüm vilayetlerden çok daha fazla" “Kahramanmaraş’ta deprem kaynaklı ekonomik yıkım tüm vilayetlerden çok daha fazla"

Kar yağışı Kahramanmaraş başta olmak üzere birçok ilde etkili olurken hafta sonu yeni ve daha etkili bir kar yağışı sistemi gelecek. Peki, bugün (2 Şubat) Kahramanmaraş’ta hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Bolu, Kastamonu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun yüksek kesimleri ile Hatay ve Ordu çevrelerinin yüksekleri, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın doğusunda kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olmak üzere, kıyılar ile Marmara ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ 
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların ; Hatay'ın yüksek kesimleri ile Osmaniye ve K.Maraş'ın doğusunun yükseklerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın yükseklerinde kuzey, kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde olması bekleniyor.