Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü, kavgada bir polis memuruna yönelik saldırı yapanların Suriyeli olduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili, “Bazı sosyal medya hesaplarında ‘Kahramanmaraş’ta Suriyeli şahıslar Polise saldırdı.’ şeklinde haber yapıldığı tespit edilmiştir. Habere konu olayın veriliş şekli ve içeriği doğru değildir.” denildi.

 Konuyla ilgili Kahramanmaraş Emniyetinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Bazı sosyal medya hesaplarında “Kahramanmaraş’ta Suriyeli şahıslar Polise saldırdı.” şeklinde haber yapıldığı tespit edilmiştir. Habere konu olayın veriliş şekli ve içeriği doğru değildir.

Büyükşehir’in YKS Tercih Danışmanlık Hizmeti Büyük İlgi Gördü Büyükşehir’in YKS Tercih Danışmanlık Hizmeti Büyük İlgi Gördü

12.07.2022 günü ilimiz Merkez Onikişubat ilçesinde devriye görevini ifa eden ekibimizin rastladığı bir kavga olayının şüphelilerini yakalamak isterken, şüphelilerin polisimize mukavemette bulunması üzerine mahalle halkı tarafından şüphelilere tepki gösterilmiş, olay yerine takviye olarak gönderilen ekiplerimizce İbrahim T. Tayfun T. ve Samet T. İsimli şüpheliler zor kullanılarak yakalanmış Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmıştır.

Şüphelilerin çok sayıda suç kaydı olup çıkartıldıkları adli makamlarca tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir.

Olayda bir Polis memurumuz hafif şekilde yaralanmıştır. Sosyal medya hesaplarında yer alan olayın Suriyeli şahıslarca gerçekleştiği iddiası, gerçeği yansıtmayıp art niyetli ve algı amaçlı yapılmış haberlerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”