Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, gündüz başlayan ve aralıksız olarak etkisini sürdüren kar yağışıyla birlikte ulaşımda meydana gelen aksamaları değerlendirdi.

Aksu TV’nin canlı yayınına çıkan Güngör, kentin bir çok bölgesini sahada denetlediklerin belirterek, “Sabahtan başlayan bu kar yağışının bu saate kadar aralıksız devam etmesi nedeniyle karla mücadele eden ekiplerimizin de işlerini biraz zorlaştırıyor. Bir de saat 16:00 ile 18:00 arasında okulların çıkışı ve mesai bitimi denk gelince bir sıkışıklık yaşandı. Kar lastiği takmayan hemşerilerimizin araçlarının yolda kalmasından dolayı sıkıntılar da oldu.” dedi.

Belediye ekiplerinin sabaha kadar aralıksız çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Güngör şunları kaydetti:

“11 İlçemizde 210 aracımız, 250’den fazla personel aralıksız çalışmaya devam ediyor.  Burada şunu da ifade edeyim, ekiplerime teşekkür ediyorum. Büyük bir özveriyle çalışarak bütün yollarımızın sürekli açık kalması için fedakarca çalışıyorlar. Belediyemizin acil ulaşım hattı var. İsteyenler oraya da ulaşabilir. Amirlerimiz ekiplerin başında hem Onikişubat hem de Dulkadiroğlu’nda ve diğer ilçelerimizde büyük bir aksaklık yaşamadık.  Karayollarıyla da birlikte imkan buldukça birbirimizi destekliyoruz. Herkes görevinin başında ve canla başla çalışıyorlar.”

Öte yandan gün içerisinde şehir içi trafiğinde meydana gelen kazalar, ulaşımda yaşanan aksamalar, ana arterlerin tıkanması ve uzun süre trafiğin ilerleyememesinden dolayı vatandaşlar sosyal medya üzerinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine eleştirilerde bulunmuştu.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

Gözden kaçırmayın

3 bin 500 yıllık fil iskeleti Kahramanmaraş müzesinde sergileniyor! 3 bin 500 yıllık fil iskeleti Kahramanmaraş müzesinde sergileniyor!

image00013image00012image00011image00010image00009image00008image00007image00006