Tarihte, 4 yıl önce bugün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için mevcut başkan Fatih Mehmet Erkoç yerine Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör'ün ismi açıklandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Kahramanmaraş'ta! Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Kahramanmaraş'ta!

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde AK Parti Kahramanmaraş Belediyesi Başkan Adayı Hayrettin Güngör oldu. 4 sene önce bugün yapılan duyurunun ardından seçimi de yine Hayrettin Güngör kazandı.

Güngör, Kaç yaşında ve aslen nereli merak ediliyor. Birçok devlet kurumunda görev almış olan Hayrettin Güngör hakkında merak edilenler ve kısa hayat hikayesi…

HAYRETTİN GÜNGÖR KİMDİR?

Uzun yıllardır devletin çeşitli kademelerinde görev alan Hayrettin Güngör, 1965 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 1987 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Hayrettin Güngör eğitim hayatına bir süre Polis Akademisi “Özel Eğitim Bölümü”nde devam etti.

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “kamu yönetimi uzmanı” unvanını aldı. Kısa süre Mali Müşavirlik yaptı ve Türkiye Vakıflar Bankası’nda Mali Analist olarak bir süre çalıştı.

1990 yılında stajyer kontrolör olarak göreve başladığı İçişleri Bakanlığı’nda kontrolörlük, baş kontrolörlük gibi mesleğin belirli aşamalarını tamamladı ve uygulamada İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörü olarak birçok belediye ve bağlı idarenin denetimi ve soruşturmasında bulundu.

2004 yılında getirildiği “İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Başkanlığı” görevini 23.09.2008 tarihine kadar yürüttü. 23 Eylül 2008 tarihinden itibaren “Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği” görevini üstlendi. İçişleri Bakanlığı kontenjanından bir dönem (2006-2009) “Devlet Muhasebe Standartları Kurulu Üyesi” olarak görev yaptı.