Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert Kahramanmaraş’ta sorunları dinledi

Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Türkiye genelinde sağlık ve sosyal hizmet personeli ile bir araya geldiği çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Kahramanmaraş 05.03.2021, 18:44 05.03.2021, 18:50 Editör 8
Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert Kahramanmaraş’ta sorunları dinledi

Başkan Sert, Kahramanmaraş’ta sosyal hizmet personeli ile geniş kapsamlı bir toplantı düzenledi, çalışanların sorunlarını dinledi, sendikal çalışmalar ve toplu iş sözleşmesi uygulamaları konularında üyeleri bilgilendirdi.

Kahramanmaraş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde düzenlenen geniş kapsamlı toplantıda temsilciler, üyeler ve diğer sosyal hizmet personeli ile bir araya gelen Devlet Sert, özellikle sendika tarafından yayınlanan ve Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a gönderilen saha raporu’na ilişkin bilgi verdi.

Sosyal hizmet personelinin kurumlarında yaşadıkları mali ve özlük haklar başta olmak üzere, çalışma koşulları, TİS uygulamaları, bazı keyfi uygulamalar konusunda üyelerin sıkıntılarını dinledi, soruları cevaplandırdı.

ÖNCE İŞÇİLERİ DİNLEDİ SONRA İL MÜDÜRÜ İLE PAYLAŞTI

Öz Sağlık -İş Genel Başkanı Devlet Sert, personel ile yaptığı toplantının ardından Kahramanmaraş Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya ile bir araya geldi.

Yapılan personel toplantısında işçilerden gelen talepleri ve sıkıntıları İl Müdürü ile paylaşan Sert, çalışanların problemlerinin çözümü konusunda geliştirilecek bütün çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

Yapılan toplantıya çalışanların kendilerini rahatça ifade edebilmesi adına katılmadığını ve özgür ifade biçiminin kendisi için çok kıymetli olduğunu belirten Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya, kendisinin de çevresinde “sendikacı” olarak anıldığını, sendikal faaliyetlerin hem işçi hem de işveren açısından çalışma barışını koruyan bir öneme sahip olduğunu söyledi. Kaya, Genel Başkan Sert’in işçiler adına kendisine ilettiği sorunların çözümü için çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Genel Başkan Devlet Sert’in Kahramanmaraş’ta yürüttüğü çalışmalara Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özüpek, İl Başkanı Murat Arifoğlu, il yönetimi, temsilciler ve Genel Merkez TİS ve Mevzuat uzmanları katıldı.Yorumlar (0)
banner82
14°
açık
banner62
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Kahramanmaraş’taki 18 katlı bina, Yıkılmalı Mı? Yıkılmamalı Mı?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:13
Güneş 05:41
Öğle 12:36
İkindi 16:19
Akşam 19:21
Yatsı 20:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü
banner69
banner113
banner133