Arıkan, “25 bin 046 kişilik stadyum yapacağız” Arıkan, “25 bin 046 kişilik stadyum yapacağız”
DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, 6 Şubat'ta yaşanan yıkıcı depremin ardından Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman gibi illerin büyük zarar gördüğünü belirtiyor. Bu nedenle, bu bölgelerin acilen afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini vurgulayan Karatutlu, "Bu bölgeler için özel teşvikler ve acil eylem planları oluşturulmalıdır" diyor.
Karatutlu'nun meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada, depremin bu illerde tarihi eserlerden oluşan turizm potansiyelini büyük ölçüde zarara uğrattığına dikkat çekiliyor. Ayrıca, Kahramanmaraş özelinde uçuş saatlerinin düzensiz ve yetersiz olduğuna da vurgu yapılıyor.
Bu çerçevede, Karatutlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı'nın bu 4 ilin turizm potansiyelini yeniden canlandırmak için özel teşvikler ve acil eylem planları oluşturması gerektiğini belirtiyor. Kahramanmaraş ve diğer etkilenen iller için alınacak önlemlerin ve desteklerin, bölgenin toparlanmasına ve yeniden inşasına katkı sağlaması amaçlanıyor.
Editör: Haber Editörü