Resmi Gazete'de yayınlanan yeni karara göre, Toplum Yararına Programı'nın (TYP) süresi 9 ay daha uzatılacak. İŞKUR, TYP kapsamında 5 farklı şehirde toplamda 2200 personel alımı yapmayı planlamaktadır. Aşağıda, TYP kapsamında personel alımı yapacak olan kişi listesi ve başvuru şartları yer almaktadır.
Kahramanmaraş'ta TYP kapsamında 2 ayrı ilanda toplam 1100 personel alımı yapılacak. Bu alımlar;
•    1000 personel alımı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde,
•    100 personel alımı ise Valilikler ve Kaymakamlıklar bünyesinde,
yapılacaktır.
MEB bünyesindeki alımlarda, 18-45 yaş arası, en az ilköğretim mezunu, KPSS şartı olmayan, herhangi bir kamu kurumunda 4/B sözleşmeli olarak çalışan veya 657 sayılı Kanun'un 4/C maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç olmak üzere, başvuruda bulunanlar arasından kura ile 800 temizlik görevlisi ve 200 güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır.
Valilikler ve Kaymakamlıklar bünyesindeki alımlarda ise, 18-45 yaş arası, en az ilköğretim mezunu, KPSS şartı olmayan, herhangi bir kamu kurumunda 4/B sözleşmeli olarak çalışan veya 657 sayılı Kanun'un 4/C maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç olmak üzere, başvuruda bulunanlar arasından kura ile 100 temizlik görevlisi alımı yapılacaktır.
Her iki ilanda da başvurular 22 Ağustos 2023-26 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-devlet, ALO 170 ve esube.iskur.gov.tr uzantılı web sayfasından yapılacaktır.
Başvuru şartlarında aranan diğer detaylar ise şu şekildedir:
•    Adaylar, Kahramanmaraş'ta ikamet ediyor olmalıdır.
•    Adaylar, başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş, 45 yaşını doldurmamış olmalıdır.
•    Adaylar, herhangi bir kamu kurumunda 4/B sözleşmeli olarak çalışan veya 657 sayılı Kanun'un 4/C maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç olmak üzere, başvuruda bulunabilirler.
•    Adaylar, herhangi bir sağlık sorunu olmamalıdır.
•    Adaylar, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmalıdır.
TYP kapsamındaki personel alımları, kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak, işsizliğin azaltılmasına katkıda bulunmak ve toplumda dayanışma ve yardımlaşma ruhunu geliştirmek amacıyla yapılmaktadır.
Alımlarda başarılı olan adaylar, 6 ay süreyle istihdam edileceklerdir.